Nullkulu

Nullkulu

mida teha aedubadest?

Mida teha aedubadest

Aedoad on väga kasulikud taimekasvatamises, kuid samal ajal võivad neid niisama palju kahjustada ka kahjurputukad. Kuidas saada oma aedoad terveteks, ilma et peaksid kasutama kasvuhoonegaasidega rikastatud pestitsiide? Siin on mõned näpunäited, kuidas kaitsta oma aedube kahjurite eest ja saavutada suurepärane saak.

Istuta sortidekombinatsiooni

Esimene samm, et kaitsta oma aedube kahjuritest, on istutada erinevaid sorte koos. Kuna erinevatel sortidel on erinevad eelised ja puudused, põhjustab nende koos kasvatamine kahjurputukatele segadust. Samuti kiirendab see pinnaseviljakuse parandamist.

Ära unusta mullaparandust

Mullaparandus on kriitilise tähtsusega, et hoida oma aed oad tervetena. Kasutades õhulist mulda, saab tagada hea vee- ja toitainete ringlust, mis muudab aedoa tervislikuks ja tugevaks. Samuti tuleb jälgida mulla pH-d, et tagada sobiv keskkond oma taimedele.

Pane teostusse kahjuritõrjed

Kahjuritõrjeks on palju erinevaid meetodeid. Kõige loomulikum meetod kahjurite tõrjeks on nende kontrollimine käsitsi. See tähendab, et siis, kui näete kahjurit oma taimel, tuleb ta see kohe eemaldada, et takistada levikut. Samuti on saadaval palju bioloogilisi või looduslikke kahjuritõrjevahendeid, mis kasutavad taimede loomulikke vahendeid kahjulike putukate peletamiseks.

Kasvata mugavalt aedubele

Igal taimel on erinevad eelistused kasvuks ja arenguks. Mõned taimed kasvavad paremini piiratud ruumis, kus neil on juurdepääs väikestele toitainetele ja veetilku, samas kui teised taimedid kasvavad kergesti suuremas ruumis, kus neil on toitaineid ja vett rohkem. Valides oma aiaubade jaoks sobiva kasvukoha, saate oma taimedele edendamiseks tagada soodsaimad tingimused.

Jälgi hoolduskava

Hoolduskava on väga oluline kui soovida saada tervet ja viljakat aedoa. Korrapärane kastmine, maha jäetud lehtede ja okste eemaldamine ja oadist lihtsalt hoolitsemine aitavad teil vältida taimede kahjustumist. Jälgides taimede kasvu kulgu, kible saada teada, millised põllukultuurihoolduse meetmed sobivad ja millised mitte.

Kas andke neile täiendavat vett

Hankige kasvuhoone kihtide vahele tilkkastmist, mis tekitab vee- ja toitainete ringe ning vähendab haiguste ja kahjurite rünnakuid. Saate kasutada ka kilekatet, et hoida niiskust teie taimede juured. Harva esinev niiskuse puudumine võib käivitada teatud haigusi ja kahjureid, nii et järelikult tuleb neile hoolikalt jälgimist tagada.

Lõpuks

Aedubad võivad näida lihtsad taimed, kuid nende kasvatamine võib olla keeruline. Siiski, tehes veidi vaeva aedoa eest hoolitsemisele, saate kaitsta oma tulemust kahjurite rünnakute ning haiguste eest ja tagada endale hea saak. Oluline on, et kasvatate oma taime, kasutades õiget hoolduskava ja kasvatades erinevaid sortsid koos. Andes neile võimalikult palju soojust, niiskust, head mulda ja pidevat hooldust, saate oma taimi hoida heas seisus ja tagada, et saak, mida kogu aeg millegipärast näinud olete.

Veel.