Nullkulu

Nullkulu

mida tähendab brexit?

Brexit on termin, mida olete kuulnud, kuid mis täpselt see tähendab? Selle asemel, et kogu hetkeolukorda kommenteerida, selgitame täpsemalt, mida Brexit endast kujutab.

Mis on Brexit?
Brexit on lühend, mis tuleb sõnadest “Britain” ja “exit”. See viitab Suurbritannia otsusele taanduda Euroopa Liidust, mis hakkas kehtima alates juunist 2016.

Miks Brexit juhtus?
Mõned inimesed usuvad, et Brexit juhtus, sest inimesed on väsinud EL-i liikmesusest ja olid nördinud, et Suurbritannia ei suutnud piirata sisserännet Euroopa riikidest. Teised inimesed arvavad, et see on sellepärast, et EL üritab Briti iseseisvust piirata. Igal juhul toimisid Brexiti poolt hääletajad, sest nad tahtsid, et Suurbritannia ise oma seadusi juhiks.

Kuidas Brexit mõjutab Suurbritanniat?
Brexit on tõenäoliselt Suurbritannia jaoks pikaajaliselt väga oluline. See tähendab, et Suurbritannial tuleb oma kaubandussuhted EL-ga ümber korraldada. See võib põhjustada probleeme, kuna Suurbritannial tuleb sõlmida uusi lepinguid erinevate riikidega, kui ka EL-iga. Samuti võib see tähendada, et briti kodanike elu muutub, kuna nad peavad välismaale reisides pikemalt piiril viibima ja olema valmis täitma asjakohaseid piiriposte.

Kuidas Brexit mõjutab Euroopa Liitu?
Brexit jätab Euroopa Liidust välja ühe suurema liikmesmaa. Sellel võib olla suur mõju EL-i poliitikale ja majandusele. Euroopa Liidu jaoks on Brexit tõenäoliselt katse, kuna nad peavad hakkama toime tulema Ühendkuningriigiga tihedamates suhetes, kui oleks tavaline ühendus EL-i liikmesriigiga. See mõjutab paljusid Euroopa riike.

Kokkuvõte
Brexit on muutnud olukorda Euroopas ja Inglismaal. Selle tagajärjed ei ole siin veel lõppenud, sest tuleb välja selgitada, kuidas suhted EL-iga hakkavad edaspidi kulgema. Loodame, et see aitab teil paremini mõista, mis Brexit on.