Nullkulu

Nullkulu

mida saab teha vanadest kilekottidest?

“Mida saab teha vanadest kilekottidest” – Loodusigale alternatiiv.

Kilekotid on kahtlemata üks enimkasutatud plastikust tooteid maailmas. Kilekotte kasutatakse, et transportida toiduaineid, riideid või muid esemeid meie igapäevaelust. Ühes aastas on toodetud 5-6 triljonit kilekotti, mis loovad keskkonnas probleeme.

Kilekottide kasutamisega kaasnevad märkimisväärsed ökoloogilised kahjud, nagu vee- ja merekeskkonna saastatus, mis võib põhjustada otseseid mõjusid kaduvale loodusele, nagu mereloomade mereelupaiga lõhkumine ning ka kalade mürgitamine. Ohus võivad olla ka linnud, kes ummistavad kilekotid õhuga, mis võib nende lendamise võimatuks muuta.

Sellega seoses on paljude riikide valitsused kehtestanud piirangud plastiku kasutamisele. Näiteks Prantsusmaa ja Hiina on keelanud ühekordselt kasutatavate kilet kandvate kottide kasutamise, samal ajal kui paljudes riikides soodustatakse loodussõbralike materjalide nagu kootud ja paberkottide kasutamist.

Kuid vanade kilekottide utiliseerimisele leidub ka alternatiivseid lahendusi:

Ümbertöötlus – Kilekotte saab taaskasutada, kui neid suunatakse õiget kanalisse. Paljud kommunaalteenused koguvad kilekotte eraldi, neid saab taaskasutada, seda tehakse tihti ka tehastes tööstuslikeks materjalideks, nagu näiteks jalatsite nöörid või mööbli polsterdus.

Stiilne kotivahetus – Kasulik on kilekotte vahetada teiste kottidega, näiteks tekstiil- või riidekottidega, kui võimalik, ning kilekotid kas imetakse kokku ja pannakse taaskasutusse, annetatakse neid teistele kasutajatele, antakse tagasi kaupluses suurte leiva- või köögiviljakottide tarbeks või pühitakse neid pesemiseks ja puhastamiseks.

Kilekottide uus elu – Kilekotte saab kasutada mitte ainult kottidena, vaid ka vastutustundlikumalt. Näiteks võib kilekotte kasutada näiteks paketina aiajäätmete jaoks, muteerivate taimede kasvatamiseks või isegi lõunakarbi jaoks. Kilekottide ideed on piiramatud ja traditsioonilises mõttes saab kilekotte uuesti kasutada kõigis meie igapäevastes sündmustes.

On ilmne, et kilekotid tekitavad kahju keskkondale, kuid nende kasutamise lõpetamiseks on vaja paremaid lahendusi, mis asendaksid neid selle uuema ja kõrgema tehnoloogilise alternatiiviga. Enamik inimesi ei tea, et kilekottidel on alternatiiv, mis vastab keskkonna nõuetele. Kuid see on võimalik! Meie peame lihtsalt kaaluma, kuidas me neid kasutame.

Kui olete valmis kasutama kilekotte uuel ja paremal viisil, saab neist vanadest kilekottidest siiski keskkonnahoidlik alternatiiv. Kasutage neid targalt ja suunake need taaskasutamisse, kui need ei ole enam kasutatavad. Te saate vaid paremaks muutuda, kui samal ajal aitate oma ümbruskonda ja looduskeskkonda.

Veel.