Nullkulu

Nullkulu

mida panna tordi vahele?

“Mida panna tordi vahele” – Retseptid ja soovitused

Tordi ettetellimine on igas peoplaanis oluline osa, kuid taha ju ei jää, et tordi maitse ja tekstuur olenevad suuresti sellest, mis täpselt vahele läheb. Sel põhjusel on tordi täiuslikuks ettevalmistamiseks vaja teada mida ja kuidas tordi vahele panna. Selles artiklis jagamegi sulle ideid ja soovitusi, mida tordi vahele panna, et sinu järgmise peo kook oleks tõeliselt maitsev.

Mida panna tordi vahele?
Tordi vahele on võimalik lisada mitmeid erinevaid koostisosi, mida valikusse võtta. Selles osas tutvustame mõningaid soovitusi ja noote erinevate koostisosade kasutamisel.

Koor ja kohupiim
Koor ja kohupiim on tordi vahele pandud koostisainetest väga populaarsed, sest need annavad šokolaadikookidele, marjakookidele, juustukookidele ja muudele magustoitudele siidise ja kreemise struktuuri, milles sulab tõeliselt mõnusalt suus. Kohupiim on valmistatud klaaspotis, mõni on lisatud puljongile, siis on saadaval ka vanillis seotud tooteid.

Marjad
Aedmarjad on suurepärased tordide jaoks, sest lisavad magustoidule hapukust ja värskust. Philadelphia juustukook näiteks sobib imeliselt maasikatega. Vaarikad, mustikad ja sõstrad on samuti suurepärased koostisosad tordi vahele, eriti kui teha neist kastet, mis parandab mõnusat maitsenaudingut.

Pähklid
Pähklid (nt mandlid, kreeka või pistaatsiapähklid) annavad tordile lisaks kreemile või marjadele kena krõmpsu, mis puudutab taldrikut, kui pärast igat hammustamist. Mandlipuru sobib hästi näiteks sidrunikoogile.

Šokolaad
Šokolaad on tavaliselt universaalne lisand, mis lisab tordile luksuslikkust. Šokolaadi võib kasutada erinevates tükkides nagu biskviidi sees, aga ka lisana kohupiima ja vahukoore biskviidi sobitamiseks. Vali tume šokolaad magusate tordi ja kerge maitse koogide jaoks, valge šokolaad aga andeks hapukamatele marjatortudele.

Kreemid
Kreemid panevad tordile teise variandi magustamiseks ja annavad šokolaadikookidele sileduse. Kreemivahutäidis pakub magustoidule kohevust, samas kreemitihe mass vitaamini ja mineraaliderikast marjamoosi kasutades. Näiteks kohupiima- ja sefiirikooki aluseks on maguskreem ning sinna saab juurde lisada näiteks sidrunist maitset.

Puuviljad
Puuviljad on nii maitsvad kui ka väga tervislikud. Kuna puuviljad nauavad palju niiskust ning mõnda tervislikku hõrku maitset, sobivad nad tordi vahele imeliselt. Puuviljad ühtivad magustoitudega, mis on kreemjad ja suuss sulava tekstuuriga.

Kookoshelbed
Kookoshelbed sobivad tavaliselt paremini valge šokolaadiga ja lisavad tordile mandlipuru taolise struktuuri, mis omalt poolelt lisab kauniduse erinevate teemade jaoks.

Kokkuvõte
Kokkuvõtvalt tuleks kokku panna maitsekohane segu ning kasutada tooraineid, kui võimalik, värskelt. Selleks, et tordi vahele pandud koostisainete maitse ei eristuks liialt tugevalt, võiks neid segada omavahel ja lisada koostisosad vähehaaval, et teha ka vahet kohupiima- ja vahukoorekookide vahel. Lühidalt öeldes ei tohiks jätta vahele seda, mis on sobilik samal ajal tordi tekstuuri kui ka maitse järgnevuse suhtes. Magusa raisku ei ole miskit ning äratundmine on hetk, mida sa enam iial ei unusta.

Teil on küsimus?
Kas teie enda kogemused erinevad sellest, mida me soovitame? Jätke oma kommentaar allpool ja jagage oma mõtteid. Me armastame teada saada, kuidas teised oma torte koostavad ja kuidas olete loonud erinevaid kombinatsioone, mis on tõeliselt häid ning kasulikke.