Nullkulu

Nullkulu

mida panna peolauale?

Mida panna peolauale? – Nõuanded, kuidas valmistada ideaalset pidurooga

Pidustuste korraldamisel on eriti oluline peolaua kate – see peaks olema mitmekesine, täis maitseelamusi ning peoliste jaoks kergesti kättesaadav. Õige peolaua korraldamisega saad oma peolised üllatada ning nende kõhud rahuldada. Selles artiklis pakume välja nõuandeid, kuidas valmistada ideaalset pidurooga.

Eelista kiirtoite asemel koduseid roogasid
Tea, et kiirtoit sisaldab suures koguses soola, rasva ja suhkrut ning nende tarbimist tuleks vältida. Parema alternatiivina võid aga valmistada koduseid roogasid, nagu näiteks ürdisaiad küüslauguõliga, köögivilja- või lihaampsud, erinevad dipid ja kastmed.

Ära unusta salateid
Salad on suurepärane võimalus, et oma peolauale lisada värskust. Proovi valmistada erinevaid salateid: näiteks kanasalatit, rohelist salatit, vinegretti või pastasalatit.

Serveeri ahjusoojad suupisted
Miski ei meki paremini kui just ahjust tulnud suupisted! Siinkohal võid valmistada näiteks erinevaid ahjukartuleid, lillkapsa põik-ribasid või paprikat.

Limonaad – tervislik alternatiiv karastusjookidele
Karastusjoogid võivad sisaldada kahjulikke koostisosi. Limonaad on aga tervislik alternatiiv, mis võimaldab tähistamisel lihtsamalt ja tervislikumalt läbi ajada.

Kook – magus lisand pidulauale
Loomulikult ei saa unustada ka magusat maiustust pidulaua tagant. Koogikäsitöö on erakordne võimalus levitada pidulauale suurt rõõmu. Võid proovida valmistada erinevaid küpsetisi, nagu näiteks kodust valmistatud brownie, puuviljTäidisega kohupiimakook või lemmik sidrunikook.

Külmutatud puuviljad – maitseküllane snäkk pidudele
Külmutatud puuviljad ja marjad on suurepärane viis, kuidas oma peolauale lisada maiustamisvõimalusi. Näiteks võid valmistada mustika- ja õunakrõpse, vaarikaid ja mustikaid võis vaniljejäätises külmutatuna.

Värske kraam on parim kraam
Pidude ajal proovi kasutada võimalikult palju värskeid köögivilju ja maitsetaimi. Lisaks sellele, et need toiduainetele annavad värvikirevuse, on nad ka tervislikud.

Peolaudade loomine nõuab hoolikat planeerimist ja kulutusi, kuid see on seda väärt. Kasuta neid nõuandeid, et valmistada oma külalistele imelisi, maitsvaid roogasid ja hoolitse selle eest, et kõik jääksid rahulolevaks. Õige peolaua korraldamisega saad oma peolised üllatada ning nende kõhud rahuldada.

Veel.