Nullkulu

Nullkulu

mida panna matustele selga?

Mida Panna Matustele Selga – Kuidas Valmistuda Matuseks

Matuste planeerimine on raskemeelne ja ebamugav teema, kuid see on oluline osa lahkunud austamisest ja nende elu tähistamisest. Üks oluline osa matuste korraldusest on riietus, mis on viimane teekond ja võimalus austada lahkunut. See võib aga tekitada küsimusi, kuidas valida sobiv riietus ja mida matusele selga panna.

Üldine etikett

Enne riietuse valimist on oluline teada, millist matuseetiketti järgida. Enamasti on matustel tavaks riietuda tagasihoidlikult ja konservatiivselt, et austada lahkunut ja tema perekonda. Kõige sobivamad värvid matusekraadimisel on must, hall, tumesinine ja valge. Kui matuseetiketil pole piiranguid, siis võib panna selga ka sobiva riietuse, mis oli lahkunu lemmik.

Mis sobib meestele
Enamasti lähenevad meeste riietusele matusepäeval pigem tagasihoidlikult kui valjuhäälselt. Kõige olulisem asi on valida sobivalt tumedavärviline ülikond, valges särgis ja sobiva lipsuga.
Kui teil on lähedane sugulane, on sobilik valida must ülikond koos musta lipsuga, kuid kui olete sõber või töökaaslane, siis võite valida kas tumesinise ülikonna heledama lipsuga või halli ülikonna musta lipsuga.

Mis sobib naistele

Naistele on sobilik kanda traditsioonilist matuseriietust oma vastavalt emotsioonidega. Kui soovite kanda kleiti, siis sobib lühike must- või tumesinine kleit, kuid kui eelistate pükse, siis sobib sobiv pükskostüüm.
Kleidi juurde sobib kanda mustasid puhastatud kingi, tumedat sukkpüksid ning kui vajalik- ka musta käekotti. Pükskostüümi sobitus on oluline ning ka selle juurde sobilikud jalanõud ning käekott.

Mida vältida
On mõned asjad, mida tuleks vältida, kui olete silmitsi matusekleitide valimisega. Vältige liiga moodsat ja väljapaistvat riietust, näiteks vältige neoneid, liiga palju ehteid ning pikkade lõigetega kleite.
Samuti tuleks vältida erksaid ja säravaid värve, mis ei sobi matuseetiketi raamidesse. Lõppude lõpuks on matuste puhul kõige olulisem austusavaldus, mitte trendika või kaasaegse riietuse väljavalimine.

Mis sobib lastele

Lastega matustele minnes tuleks riietuda tagasihoidlikult ja sobivalt. Laste puhul sobib kõige paremini tumesinine või must komplekt ning sobivad jalatsid. Tütarde puhul sobib lisadetailina ka sobivat värvi lindiga kaunistatud juukseklamber, kuid samuti tuleks siis piirduda tagasihoidliku ja traditsioonilise juukselisandiga.

Kokkuvõte

Matuste korraldamine on raske ja emotsionaalne protsess, kuid see on austusavaldus ja võimalus pärandada austus lahkunule. Riietus on ülioluline osa matustest ja peab vastama nii matuseetiketi nõuetele kui ka lahkunu elustiilile. On oluline valida sobiv riietus ja austreuse väljendamiseks valida sobivad värvid ja detailid. Säravad värvid, uhked kleidid ning liiga palju ehteid on matuste puhul sobimatu.
Matuste riietustes tasub järgida tagasihoidlikkust ning sobivaim värvid on must, hall, tumesinine ja valge. Vähe kuuldud on ka tuvi ja suitsuhallide kombinatsioonid.
Kokkuvõttes igatsetakse matustel tagasihoidlikkust ning austust.