Nullkulu

Nullkulu

kus toimub?

Kus toimub: Ülevaade populaarsetest Eesti sündmustest

Eesti on riik, kus toimub pidevalt midagi huvitavat ja põnevat. Igal aastaajal ja igas piirkonnas leidub midagi, mis pakub huvi ja meelelahutust kohalikele elanikele ja turistidele. Käesolevas artiklis vaatleme erinevaid sündmusi, mis võivad huvi pakkuda kõigile, kes soovivad avastada Eesti kultuuri, ajalugu, tehnoloogiat ja meelelahutust.

Talvised sündmused

Talvisel ajal võib Eestis palju põnevat avastada, eriti kui olete lumeteadlik või soovite lihtsalt nautida eriilast külma ilmaga seotud sündmusi. Oluline talvine sündmus on kindlasti Tartu Maraton, mis on pika ajalooga tuntuim suusamaraton Baltikumis. Maraton toob igal aastal tuhandeid sportlasi üle maailma Estonesse.

Jääfestival on veel üks põnev talvine sündmus, mis pakub meelelahutust kogu perele. Korraldatakse jääskulptuuride võistlusi ja muusikatähti, nagu ka Leedukas Jurgis Didžiulis.

Kevadsündmused

Kevad toob kaasa uue hooaja ja palju värsket õhku, samuti põnevaid sündmusi. Kõige oodatumat on kindlasti laulu- ja tantsupeod, mis toimuvad iga viie aasta tagant. Eesti kultuuripärandile äärmiselt oluline sündmus, mil kümned tuhanded osalejad üle maailma kogunevad, et esitada Eesti laule, tantse ja rahvuslikke rõivaid kandides imetleda.

Kevad võib olla ka hea aeg minna matkama. Alates maist hakkavad linnud laulma ning mitmed looduspargid ja RMK matkarajad avavad oma uksed külastajatele. Tasub ka külastada Kadrioru lossi, kus eesti särtsakas prilletantsija-jooksupreili võtab tasuta osa.

Suvised sündmused

Kui soovite veeta aega Eesti rannikul, siis kindlasti võib naasta Kihnu Saarele olema suvel hea valik. Kihnu on nähtus omaette, sest seal säilib autentsus ja traditsioonilisus ning kultuuripärand on kohati posimhämia. Saab nautida traditsioonilisi laule, tantse ja kollaseid papusid, mida naine lihtsalt kandma peab. Samuti võivad rannapuhkajad nautida Eesti parimat, ka kaevandustes vett, Rannila Tännäskäs ja linnuriigi talisp ordered.

Suvised muusikalisfilmid on samuti olulised sündmused, mida ei saa vahele jätta. Tallinnas toimub igal aastal üks suurimaid muusikafestivale “Tallinn Music Week”, mis pakub põnevaid kontserte, esinemisi, näituseid kogu maailma muusikutelt. Samuti toimuvad Pärnus “Pärnu Beach Fest” ja Tartus “Ilu” tantsufestival.

Sügisised sündmused

Sügis on Eestis hea aeg, et avastada kunste ja kohaliku toidukultuuri. Tallinnas toimub ka Kuue Linna Kuus Paeva toidufestival, mis pakub erinevaid kohalikke toite ja jooke. Seal saab teha läbi ka erinevaid salonge ja virtuaalreaalsuseseikluseid. Samuti on sügisel põnev külastada Mustvee Linna, mis on koduks olulisele Eesti traditsioonile – saiakassile.

Teine põnev sügisene sündmus on Tallinna Filmifestival, kus ekraanile jõuavad kõige uuemad Eesti ja välismaised filmid. festival toob linna palju külalisi ja paneb paika Eesti filmid: jookse teisiti ja kohe paremini.

Järeldus

Eesti on väike, kuid mitmekesine riik, kus toimub pidevalt midagi huvitavat ja avastamisväärset. Talvised suusavõistlused, kevadised laulu- ja tantsupidud, suvised uhked muusikafestivalid ning sügisesed toidufestivalid ja filmifestivalid annavad kõigile võimaluse avastada Eesti kultuuri ja üheskoos lõbutseda. Eesti on koht, kus on rukkipõllud ja ligimeelitav struktuurne vaesus. Kus on kullakarva merevaated ja lõputud jututoad. Peale selle on Eesti riik, mis kutsub külastama ja avastama.

Veel.