Nullkulu

Nullkulu

kus saab teha suguhaiguste testi?

Kus Saab Teha Suguhaiguste Testi?

Suguhaigused on üks suurimaid terviseprobleeme tänapäeva maailmas ja selleks, et neist lahti saada, on oluline saada õigeaegselt diagnostilisi teste. Miks on oluline suguhaigustestid teha? Suguhaigustestid kontrollivad, kas olete nakatunud suguhaigustesse nagu klamüüdia, gonorröa, süüfilis, HIV ja muud haigused. Paljudel neist haigustest ei pruugi olla ilmseid sümptomeid, seega on diagnoosimine võtmetähtsusega. Kui te ei saa õigeaegselt ravi, võivad need haigused põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Eestis saab suguhaiguste teste teha paljudes erinevates kohtades. Selles artiklis vaatleme erinevaid teste ja nende kättesaadavust.

Suguhaiguste testimine põhineb eelkõige konkreetse haiguse sümptomite analüüsil ning meditsiinilise iseloomuga testide läbimisel. Nii peavad mehed ning naised pärast uue seksuaalpartneri juurde liikumist läbima sobiva testi.

Loomulikult on oluline teada, kus on kõige parem neid teste teha. Eestis on palju erinevaid kohti: haiglad, erakliinikud ja isegi mõned apteegid.

Kõigepealt räägime erinevatest testidest, mida saate teha.

Klamüdioosi test

Klamüdioos on tõsine suguhaigus, mis võib põhjustada viljatust, kui seda ei diagnoosita õigeaegselt. Klamüdioosi testi saab teha mitmel viisil. Testi võib teha kuseproovi võtmisega, tupeseina proovi võtmisega või ka emakakaela proovi võtmisega.

Kuna spetsiaalsed siinidetektorid on kallid, on kõige mõistlikum ja efektiivsem viis klamüdioosi testi tegemiseks kliinikus käimine.

Gonorröa test

Gonorröa on veel üks tõsine suguhaigus, mida saab diagnoosida mitmel viisil. Nagu klamüdioosi testi puhul, saab gonorröa testi teha kuseproovi võtmisega, tupeseina proovi võtmisega või ka emakakaela proovi võtmisega.

Selle suguhaiguse diagnoosimine on märksa lihtsam, kui selle esinemist kahtlustatakse. Seetõttu tulebgi kiiresti arsti juurde pöörduda, sest varajane diagnoosimine võimaldab ka probleemi kergemini ravida.

Süüfilise test

Süüfilis on teine suguhaigus, mille korral on väga oluline seda õigeaegselt diagnoosida, sest see haigus võib põhjustada väga tõsiseid terviseprobleeme, kui seda ei ravita. Süüfilise test võib olla vereproov magnetresonantstomograafia või muu sarnase testi puhul.

HIV-test

HIV-testiga on võimalik diagnoosida HI-viirust, mis võib põhjustada liigselt raskeid terviseprobleeme. HIV-testimine on kõige sagedamini tavalises tervishoiuosakonnas.

Peamine hoiatussõna suguhaiguste kohta on see, et paljud haigused ei pruugi ilmutada sümptomeid, seega moodustavad nad oma parima haiguse varjatud pagasit, olles ravimatud ja tõsised haigused. Kui teil on seksuaalpartnerite vahetamist, tuleb nende haiguste suhtes kontrollimine kindlasti ettevõtta. Kui teil ei ole võimalik soovitud testi teha, võimaldab Eesti riiklik tervishoiusüsteem teile sellisel juhul abi.

Kokkuvõte

Suguhaiguste testimine on ülitähtis tegevus tähtsalt juhul, kui te soovite hoida oma keha tervislikku tasakaalu. Kui te teate oma testide tulemusi, saate oluliselt vähendada selle kõige suurema terviseohu mõju teie kehale ning kaitsta oma tervist. Seetõttu on väga oluline selgelt välja tuua haigused, mida peaksid pöörama tähelepanu.