Nullkulu

Nullkulu

kus puhata?

Kus puhata: Parimad kohad puhkuseks Eestis

Eestis on palju puhkusekohti, eriti kui soovite linnast eemale saada ja nautida loodust. Võite veeta aega mere ääres, mägedes, metsades või järvede ääres. Siin on nimekiri parimatest kohtadest puhkuseks Eestis ja miks need on nii populaarsed.

Isegi kui olete külastanud paljusid Eesti populaarsemaid turismikohti, on igal aastaajal võimalik leida uusi ja huvitavaid kohti. Loodusmatkajatele ja aktiivsetele inimestele on Eestis palju valikuid. Tehkem koos ringkäik läbi mõned parimatest kohtadest.

Võrumaa

Võrumaa on Eesti kaguosa, mis koosneb mitmest kaunist paigast, sealhulgas linnadest Võru ja Antsla. Võrumaa on tuntud oma looduse ja rahvapäraste elukommete poolest. Võru on koduks Setomaa kultuurile, milles on palju tuntud roogasid ja traditsioone.

Antslas võite leida kena kuurortlinna, kus on palju erinevaid majutusvõimalusi. Kui soovite lõõgastuda ja nautida loodust, siis Võrumaa on just õige koht selleks.

Saaremaa

Saaremaa on maailma suuruselt neljas saar, mis asub Eestis neljandal kohal. Saaremaa on väga populaarne sihtkoht kogu maailmas. Saarele jõudmist saab alustada laevaga vaid Kuressaarest väljuvast sadamast.

Kui olete saarel, on võimalik nautida imelisi rannajoont, samuti looduse kaunist vaadet. Saarele võib jõuda ka loomulikul teel läänest, kui kasutate praami.

Värska

Värska on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks. Värska on koduks paljudele paisjärvedele ja põnevatele koobastele, mida saab külastada matkamise ajal.

Lisaks matkatulemustele on võimalik nautida spaahooldust ning kaunist loodust. Värska on just õige koht, kui soovite põgeneda igapäevasest saginast.

Otepää

Otepää on teadaolevalt kõige populaarsem sihtkoht Eestis. Otepääl asuvatesse spaa- ja kuurortidesse on võimalik leida palju valikuid, kui plaanite veeta meeldejääva puhkuse.

Lisaks spaa ja kuurortide äärelelimusele saab Otepäält leida ka mägimatkamist ning imelisi vaateid. Kui teile meeldib loodusmatkad, siis võite teha kõrgeimaid tippe ja järvi külastades endast parima matka.

Haapsalu

Haapsalu on küll väike linn, kuid täis ajalugu. Haapsalut tuntakse ka “valge daami” linna nime all. Haapsalu linnus on kuulus, mis suudab vertikaalis vett läbi ajada. Linnuse tasuline osa on avatud turistidele aasta ringi.

Mõistagi on linnuses ka kohvik, mis pakub erinevaid küpsetisi ning snäkke. Linnuse lähedal on ka sood, kus saab nautida erinevat loodust. Haapsalu on just õige koht, kui soovite linnakärast eemal olla ning nautida rahu ja vaikust.

Kokkuvõtteks

Need on vaid mõned parimad kohad, kus puhata Eestis. Eesti pakub palju enamat kui lihtsalt ilusat loodust. Kõik need kohad on populaarsed nii kohalike kui ka turistide seas ning kutsume teid avastama ka teisi kauneid paiku.

Pidage meeles, et Eesti on väga eriline koht maailmas. Siin on ainulaadne kultuur ja hämmastav loodus. Seetõttu on just õige koht, kuhu minna, et eemale põgeneda igapäevasest saginast ning olla kohe kindel, et leiad siit midagi meelepärast.