Nullkulu

Nullkulu

kus on minu koduke laul?

Kus on minu koduke laul

Kui otsida elusat pilti ilusast ja paljulubavast kohast, siis paljud eestlased mõtlevad ajast ja kohast, kus saaks edasi minna ja kus saaks tunda end hästi. Otsimine pole lihtne, kuid tõeliseks rahuallikaks on kodu. Niisiis, kus peitub minu kodu, mis saab minu koduks, kus on minu kodulik heli?

Kõigepealt peame avastama, mida kodumõiste tähendab. Kodu on koht, kus tunned end turvaliselt, kus oled lõõgastunud, kus saab olla sama, kes sa oled. See on koht, kus tuleks taotleda mugavust, ilu ja erilisust. Kuid see pole veel kõik, millega kodu seostub. Kodu peab olema ka praktiline ja funktsionaalne ning ehitatud igapäevaeluks.

Niisiis, kus on minu koduke laul?

Üks koht, kus kodutunne võib tekkida, on kindlasti unistuste maja. See on maja, mis näeb hea välja, kuid seda on ka lihtne kasutada. Selle maja eripäraks on ka see, et seal on olemas kõik vajalik. Kodu peaks olema funktsionaalne, praktiline ja pakkuma kõike eluks vajalikku.

Olemasolevat kodu võib samuti lihtsasti muuta kodusemaks, isegi kui hetkel ei ole võimalik soetada unistuste maja. Kodu saab isikupärastada ja hubastada näiteks uute tekstiilide, mööbli ja dekoratsiooni abil. Kui tunned end oma kodus hästi, siis see ongi Sinu koduke.

Kuid lisaks materjalsetele aspektidele on kodutundega ja koduse heliga seotud ka inimestevaheline kultuur. Kodu tähendab ka kohta, kus kohtud oma pere või sõpradega. Kodukeskkond peaks olema täis lõbusat naeru, rõõmu ja armastust. Kui kodukeskkond teeb head meelt, siis see aitab luua ka emotsionaalset sidet kodu ning selle heli vahel.

Kodu võib olla ka koht, kus saab tegeleda oma hobide ja kirega. Olgu selleks siis muusika, kunst või spordi harrastamine. Kodu on koht, kus meil peab olema ruumi ja võimalus tegutseda oma lemmikharrastuste ja hobidega. Kodulik heli on selles võtmerolliks – võimalus nautida oma tegevusi ja saada motivatsiooni just kodusteklaaside vahelt.

Kõige olulisem, et kodulik heli oleks olemas, on aga see, et kodu oleks puhas ja korras. See on kodu funktsionaalsuse ja praktilisuse alus. Meile ei meeldi segadus ja sassis ruumid. Need tekitavad pigem närvilisust ja halba tuju. Seepärast on oluline mõelda läbi ka kodu korrashoid ja koristamine, et kodukeskkonna heli oleks just selline, nagu meie seda vajame.

Kokkuvõttes, minu koduke laul on koht, kus tuleb kokku praktiline ja mugav elukeskkond, hubane ja armastav õhkkond, vajalikud materjalid ja võimalus harrastada oma hobisid ning muidugi puhas, korralik ja ilus keskkond. Kui kõiki neid aspekte õigesti ühendada, siis on tulemuseks tõeline kodulik heli. Tagades korras elukeskkonna ja olemasolevale kodule hubasuse lisamine, tekib tõeline soojus ja armastuse tunne. Oleks tore, kui kõik leiaksid enda jaoks just need aspektid, mis teevad tõelise koduliku heli.