Nullkulu

Nullkulu

kus on kurja kodu?

Kus on kurja kodu?

Kõik meist on kuulnud lugusid kurjadest kodudest, mida kummitavad vaimud ja vaenulikud jõud. Need kodud jätavad mõistatuse meie ette, sundides meid küsima, mis teeb neist nii õudse koha elamiseks. Kuid kas need on tõesti ainult müüdid või on tõelisi kohti, kus kurjus elab?

Kurja mõiste on subjektiivne. See, mis võib olla ühele inimesele õudne, võib olla teisele täiesti normaalne. Kurjad kodud aga tunduvad olevat paljude jaoks koht, kus nad ei tahaks elada. Kuid kas kurjus on tegelikult olemas ja võib-olla isegi kohalikud paigad, mis on kurjemad kui teised?

Kurjad kodud on levinud üle maailma ja sageli peetakse neid kõigeoks nende omaniku varasematele tegevustele või ajaloolistele sündmustele. Mõned räägivad kurjakuulutavatest varjudest, müstilistest helidest ning muudest kummituslikest sündmustest, mis nendesse kodudesse justkui kuuluvad.

Üks selline kurjakuulutav koht asub Eestis. Ülalinnas asuv maja, mida kohalikud nimetavad ‘kurja majaks’, on tuntud oma õõvastavate legendide tõttu. Läbi aegade on temaga seotud olnud kummituste kuulsusi ja sageli peetakse teda Eesti kõige kummituslikumaks kohaks.

‘Kurja maja’ ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse, kui maja säilitas oma funktsiooni tootmishoonena. Hiljem muudeti see korterelamuks ning hakkas oma elanikele muret tekitama. Inimesed kurdavad seinte sosinaid, liikuvaid esemeid ja muid kummituslike sündmusi. Ükski lugu, mida räägitakse, ei ole aga kunagi tõestust leidnud.

Kuid kas ‘kurja maja’ on tõesti olemas või on kogu jutt lihtsalt linnalegend? Vastust ei ole võimalik leida, kuid sellesse usuvad paljud. Jätkuvalt leidub inimesi, kes usuvad kummituslike kohtade olemasolusse, nagu ka inimesi, kes on seisukohal, et kõik lood kummitustest on vaid väljamõeldud.

Kas kummitused üldse eksisteerivad? Sellele küsimusele ei ole võimalik konkreetset vastust leida, kuid paljud usuvad nende olemasolusse. Praeguseks on olemas palju teooriaid, mis selgitavad, kuidas ja miks need kummitused tekivad ning mis kurjust kodus esindavad. Kuid kuni vastuseni pole jõutud, jäävad need teooriad vaid spekulatsioonideks.

Kummitused on segadust tekitav mõiste. Paljud meist on kuulnud teiste kogemustest kummituste kohta, kuid kas oled ise kunagi tundnud nende kohalolekut? Põhimõtteliselt võib neid näha või kuulda kõikjal, seega pole ime, et ka kodud võivad olla nende sihtkohaks.

Kurjade kodude olemasolu on paljudes kultuurides levinud müüt.
Kurjakuulutavate kohtade legendid on põhjustatud varasematest sündmustest või tegevustest.
Eesti kõige kummituslikum koht on ‘kurja maja’ Ülalinnas.
4. ‘Kurja maja’ ajalugu on tihedalt seotud müstiliste sündmuste ja kummitustega.
Sellele vaatamata pole kummituslikke kohti kunagi tõendatud.
Kummituslikud kogemused võivad olla seletatavad ka muude teguritega kui kurjusega.
Lõppude lõpuks võib iga kodu olla kohaks, kus tunneme end kas üleloomuliku või tavapäratuna.