Nullkulu

Nullkulu

kus mis toimub tallinnas?

Kus mis toimub Tallinnas: Avastame kõige põnevamad kohad pealinnas!

Tere tulemast Tallinna – särava Põhjamaa pealinna, kus jäävad hinge nii kaunid ajaloolised hooned kui ka kaasaegsed linnatrendid. Oleme loonud selle artikli, et aidata teil avastada parimad paigad, mida avastada Tallinnas. Tutvuge kohaliku kultuuri, ajaloo ning külalislahkusega ning avastage samal ajal pealinna põnevat kulinaarset maailma. Lähme koos avastusretkele!

Vanalinn

Vanalinn, mis on üks UNESCO maailmapärandi koht, on üks pealinna turistide lemmikkohti. Ükskõik, kas olete siin varem käinud või mitte, Vanalinn pakub alati midagi uut. Siin saate nautida laia valikut kohvikuid ja restorane, shumeed muuseume, kaupluseid, kontserte ning nautida ajaloolist arhitektuuri. Vanalinna peamised vaatamisväärsused on näiteks Toompea loss, Raekoja plats, keskaegne linnamüür ning paljud väljakud ja tänavad, kus saab jalutada ja vanalinna ilu imetleda.

Balti Jaama Turg

Kas olete toiduhuviline? Siis on Balti jaama turg kindlasti koht, kuhu peate minema. See hiljuti renoveeritud turg pakub laia valikut kohalikku toitu ja käsitööd. Siin saate maitsta Eesti rahvustoite nagu verivorst ja sült. Samuti saate ostelda värskete köögiviljade, kala, liha, leiva ja palju muu vahel. Lisaks on kauplemine Balti Jaama turul elav ja lõbus.

Telliskivi Loomelinnak

Telliskivi Loomelinnak on moekas linnaline piirkond, ideaalne koht sõpradega aega veetmiseks. Siin pakutakse laias valikus toidukohti, loomingulist disaini, pesapalli väljakut, kino ja muusikat. Loomelinnaku tähtsamad vaatamisväärsused on Lennusadama toidu- ja merendusmuuseum, kus leiad väljapaneku 19. sajandi toiduainetetööstusest, külaliskorterite laenutamiseks pakub Telliskivi Loomelinnak väga hea lahenduse. Siit leiab oma aluse ka palju loomeinimesi ning selles asuvad ka Eesti suurimad disaini-ja kunstiautletid.

Kadrioru park ja loss

Tallinna suurim park, Kadrioru park on teine kodu kõigile loodusarmastajatele. Siin asub Kadrioru loss, kus saate jalutada ajaloolise aiaga ning külastada Eesti Kunstimuuseumi. Lisaks on Kadriorus suur bassein, rikkalikud aiad ja palju teisi vaatamisväärsusi. Üks populaarsemaid paiku Kadriorul on kohvik Kristiine, kus saab einestada, nautida vaadet ja kuulata muusikat.

Arvo Pärti Keskus

Kui armastate klassikalist muusikat, siis võib Arvo Pärdi Keskus tunduda teie jaoks ideaalne koht. See funktsionaalne kaasaegse arhitektuuriga disainitud keskus on pühendatud muusikale ja loovusele. Siit leiate erinevaid muusikalisi ekspositsioone, arhiive ja raamatukogusid, mis sisaldavad ka sellega seotud teoste partituuri näiteid. Keskuses on ka esitusvõimalusega saalid, kus on korraldatud regulaarselt erinevaid osavõtvaid üritusi. Loomulikult mitte ainult klassikalise muusika entusiastele.

Rotermanni piirkond

Rotermanni piirkond on väga tunnustatud uuemal linnaosarajoon, mis ühendab modernsuse ja ajaloo. Siin leidub palju erinevaid poode, restorane ja kohvikuid, mis on sisustatud ajalooliste hoonetega. Üks huvitavamatest paikutest on Eesti Ajaloomuuseum, kus saate reisida ajas tagasi, näha, kuidas tehnoloogial põhinevad muuseumitehnoloogia on rakendatud nii ajalooliste kui ka kaasaegsete eksponaatide esitamiseks.

Kalarand

Kalarand on suurepärane koht, et veeta päev rannas kalamehena või niisama lõõgastades. Kalarand asub vanalinnast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Siin on palju erinevaid restorane, kus on võimalik maitsta kalatoodete tippkvaliteeti. Vaade Kalarannale ja ümbruskonnale on lihtsalt võrratu – Tallinn on ju merelinn! Paljud kohalikud elanikud tulevad Kalarandale lihtsalt lõõgastuma ja kaunist ümbrust nautima.

Peaväljak

Peaväljak on Tallinna kõige tähtsam väljak, mis on täis ajalugu ja kultuuri. Siin näete päikeselist Suurt kanuti ning see igal ajal kaunitel lillepeenardel õitsetab suurepärane roosa karikakar. Peaväljakul võite nautida vanast linnast vaadet, imetleda huvitavaid arhitektuurilisi elemente ja kohalikke kaupluseid. Kindlasti ei tohiks unustada külastamast raekoja ees laiuvat vanaaegset pühendatud kella.

Teletorn

Teletorn on juhtiv vaatamisväärsus, mis asub Tallinna piirkonnas ja pakub fantastilist vaadet linnale ja avamerele. Teletorn pakub uurimuslikku sissejuhatust rahvusvahelistesse digihääletamiste standarditesse ja ainulaadseid tegevusi Tallinnas külastajatele. Siit saate käia väljalaskeplatsil ja vaadata erinevate tehniliste lahenduste rakendamist, külastada kohvikut, kus saab einestada ning nautida samal ajal kõike mida see tippobjekt pakub.

Lennusadam

Lennusadam on veel üks turistide lemmikkoht, mis pakub ajaloostjärge põnevat lugemist ja häid pilkupüüdvaid vaateid Tallinnale. Lennusadam on eriti huvitav, kuna see näitab, kuidas Eesti rahvas oma minevikku tekitas ning kuidas ta seda praktiliselt pidas. Siin on palju erinevaid eksponaate – alustades laevadesse ehitatud tubadest, kuni suurte esemete ja disainilahenduste galeriideni. Samuti on samas kohvik, mis pakub suure maitsevalikuga toitlustamist.

Lõpusõnad

Seega on Tallinn võlunud mind oma ilusate kohalike paikade, ajalooliste vaatamisväärsuste, maitsvate toitude ja kohalike elanike võrratu külalislahkusega. See artikkel annab hea ülevaate teie külaskäigu ajal näha saadavast. Loodan, et see aitab teil leida oma lemmikpaiku Tallinnas, kui otsite midagi huvitavat. Mis iganes kurssi valite, me oleme kindlad, et leidub palju huvitavat ja ootamatut, mida avastada!