Nullkulu

Nullkulu

kus kuradi kohas ma elan?

Kus Kuradi Kohas Ma Elan: Üks Järjekordne Lugu Olmelisest Eesti Elust

Tere tulemast minu kodusse! Olen üks paljudest Eesti elanikest, kes üritavad elada oma tavapärast elu oma tavapärases kodus. Te olete siin, sest tahate teada, kus kuradi kohas ma elan. Noh, elan endiselt Eestis, nagu enamik inimesi, kuid võib-olla on minu kogemus Eestis elades natuke erinev. Loodan, et sellest artiklist on teile kasu.

Eesti on huvitav riik. Ühelt poolt on see väike riik, kus elab vaid umbes 1,3 miljonit inimest. Teiselt poolt on see kaasaegne Euroopa riik, mis on täis hämmastavat kultuuri ja ajalugu. Eesti on ka riik, kus ametlik keel on eesti keel. See on väga huvitav keel, kuid kindlasti mitte kerge, eriti välismaalastele.

Kuigi Eesti on meile väga tuttav, on siin siiski palju ebareaalsust. Esimese asjana, kui siin elada, peate harjuma äärmiselt muutliku ilmaga. Siin võite oodata vihma ja lörtsi isegi suvel ning talveks valmistudes tuleb kindlasti hulganisti soojemaid riideid varuda.

Kuid see pole veel kõik. Eestis on oma kultuur ja mentaliteet eriti tugev. Võin julgelt öelda, et eestlaste seast leidub erilisi inimesi, sest kohati on nad äärmiselt sõbralikud ja abivalmid, kuigi paljud neist peavad ennast pigem tagasihoidlikeks ja jahedateks. See võib tunduda veidra vastuoluna, kuid see on kohalike elanike hingeelus kindel faktor.

Artikli ülejäänud osas räägin ka muust, mis on minu jaoks ja ilmselt ka paljude teiste jaoks Eestis elades oluline.

Majandus
Kui Eesti oli veel värskelt iseseisev ja Euroopaga integreerumise algusperioodil, siis vaeveldi nn kõhna seljakotiga pika aja järel võõrandumise raskustest. Sellele vaatamata tagas Lääne poolt soositud reformikiirendus õitsengu, mistõttu laieneb kiiresti tutvustatava majandussektori ring. Turismi areng läheb käsi-käes äritegevuste kasvuga.

Tööhõive
Eesti on suures osas siiski kiire arenguprojekti positiivne saavutus, kuid linnapiirkondades ei ole siin kuigi palju tööjõudu. Seda on lihtne mõista, kuna linnades on inimesi olnud koos väga pikka aega, kuid kuidas oma tööliste leidmiseks õigel ajal sobiva valiku teha – see on alati väljakutse.

Haridus
Haridus on Eestis tõusuteel ja see on omamoodi edulugu. Siin asuvad paljud kõrgkoolid, mis on edukad ja eeldavad suurt ansamblit, et ressursse ümber jagada. Samas otsitakse Haridus- ja Teadusministeeriumi initsiatiivil võimalusi Eesti kõrgkoolide rahvusvahelistumisvõimekuse suurendamiseks nii sisuliselt kui ka kättesaadavuse parandamisel.

Kõike alla võttes, mis kohati teeb Eestis elamise omaette kogemuseks, pole kahtlust, et Eesti on tugeva ja vitaalse kultuuriga maa. Ühiskond on täis kontraste, millest mõned võivad esmapilgul tunduda isegi vastuolulised, kuid paljuski moodustavad need just selle riigi olemuse ja loovad Põhja-Euroopa kultuuriruumi osa.

Kokkuvõtteks võib öelda, et see pole koht, kus elada, kuid kui te seda otsustate teha, on selle maa palju erilisi võlusid. Seda saab mõista ainult siis, kui olete piisavalt julged, et proovida. Siin on meie kogemusel, et enamik inimesi, kes on siin elanud, on leidnud enesele sobiva maa-aluse, mis on nende arenemisele kasulik ja on lisanud palju võimalusi tulevikku.