Nullkulu

Nullkulu

kus asub sapipõis?

Kus asub sapipõis: sapipõie asukoht, funktsioon ja häirete sümptomid

Sapipõis on üks olulisemaid seedeelundkonna organeid, mis saab oma nime “sapist”, mis seal hoitakse, et aidata kaasa rasvade seedimisele. Kuigi paljud inimesed tunnevad sapipõie olulisust, ei pruugi paljud teada, kus see täpselt asub. Selles artiklis selgitame, kus sapipõis asub, milline on selle funktsioon ja millised on selle häirete sümptomid.

Kus asub sapipõis?

Sapipõie asukoht on üks kõige enam küsitud küsimusi. Sapipõie asukoht on tegelikult paremal poolel, maksa all. Sapipõis ise on suuruselt üsna väike, tavaliselt umbes 7–10 cm pikk ja 4–5 cm lai. See on ovaalne ja kooniline, lähemal kahele küljele.

Sapipõie funktsioon

Sapipõit peetakse üheks kõige olulisemaks organiks seedimisel, kuna see aitab maksalt toodetud sapi säilitada. Sapp on vedelik, mis aitab rasvu seedida, muutes need väikesteks osakesteks, mida saab hõlpsasti seedida ja vereringesse viia. Sapp on ka vajalik seedimist soodustavate vitamiinide ja mineraalide imendumiseks.

Sapipõis on jagatud kolmeks erinevaks osaks: kael, keha ja põhi. Kael ühendub otse maksaga, samal ajal kui keha säilitab sappi ja selle põhi on osa sapiteest, mis omakorda ühendub ülejäänud seedesüsteemiga.

Sapipõie häirete sümptomid

Kuigi sapipõis on väike organ, võib see põhjustada palju probleeme. Sapikivid on ühed levinumad sapipõie häired. Sapikivide sümptomid võivad varieeruda, kuid tavaliselt kaasneb nendega järgmised sümptomid:

-Valu paremal küljel.
-Iiveldus.
-Oksendamine.
-Rasketel juhtudel võib olla kõhulahtisus.
-Palavik ja külmavärinad.

Sapikivid võivad põhjustada ka sapiteede põletikku, mida nimetatakse koletsüstiidiks, mis võib põhjustada sarnaseid sümptomeid.

Sapipõie vähk on harva esinev haigus, kuid sellegipoolest võib see olla üks sapipõie haigusi. Vähi varajasteks sümptomiteks võivad olla kaalulangus, valud ja isutus.

Kuidas vähendada sapipõie häirete tekkimist?

Kuigi sapipõie häired esinevad kõigil, on mõned meetmed, mida saate võtta, et oma riske vähendada. Siin on mõned nõuanded:

Vältige rasvaseid toite

Rasvased toidud on tuntud sapipõie häirete riskifaktorid. Kui tarbite palju rasvaseid toite, võib sapipõis hakata sappi muutma, suurendades seeläbi sapikivide riski.

Söö rohkem kiudaineid

Kiudainerikkad toidud võivad aidata soolestikku liikuvana hoida, mis võib vähendada sapikivide tekke võimalust.

Rohkem vett tarbima

Sapipõie probleemide vältimiseks on oluline jätta organismist välja kõik kahjulikud ained, mistõttu on soovitatav alati korralikult hüdreeritud olla.

Vältige liigset kaalutõusu

Liigne kaal võib suurendada sapipõie häirete riski, kuna see võib koormata kõiki elundeid, sealhulgas ka sapipõie.

Kokkuvõte

Nüüd teate, kus asub sapipõis, milline on selle funktsioon ja millised on selle häirete sümptomid. Olge teadlik sapipõie häirete põhjustest ja võtke vajaduse korral meetmeid nende vältimiseks. Järgige tervislikku eluviisi ja võtke meetmeid oma tervise säilitamiseks.

Veel.