Nullkulu

Nullkulu

kus asub samoa?

Kus Asub Samoa?

Samoa on lummav iga reisihuvilise jaoks, kes otsib troopilist puhkust. See valitsuseta saareriik asub Lõuna- Vaikse ookeani südames ja on tuntud oma roheliste mägede, kristallselge mere ja kuldsete liivarandade poolest. Kui soovite reisida maailma äärealadele ja kogeda midagi tõeliselt ainulaadset, võib Samoa olla just see, mida vajate.

Samoa geograafia

Samoa asub Lõuna-Vaikse ookeani keskel ja koosneb kahest suuremast saarest: Savaiʻi ja Upolu, millele lisandub väiksemaid saari, mida nimetatakse Manuʻa saarteks. Need kolm saart moodustavad kogu riigi. Upolu on suurem neist kahest ja asub lõunaosas, ning Savaiʻi on suuruselt tõenäoliselt Samoa suurim saar, mis asub kirdeosas. Manuʻa saared asuvad kirdenurgas ja koosnevad kolmest peamisest saarest: Ofu, Olosega ja Taʻū.

Samoa rahvastik

Samoa ametlik keel on samoa keel ning enamik rahvastikust on samoa rahvusest. Umbes 92% saareelanikest on kristlased, kusjuures sobib enamik neist kiriku faataaga- töö kogukonna heaks. Saareelanike peamine elatusallikas on kalapüük ja põllumajandus; ka turism on märgatav majanduslik tegur. Saare rahvastik on suhteliselt madal- umbes 200 000 elasat.

Samoa kultuur

Samoa kultuur on rikas, mitmekesine ja ilus. Kogu maailmas on samoa tantsud ja laulud kuulsad oma ainulaadse ja dünaamilise stiili poolest. Samoa kaunistamisel on pikk ajalugu ning saareelanikud oskavad seda käsitsi tehnikaga teha ülemääraselt hästi. Samuti on Samoa kultuuris tähtsal kohal ka tatoveeringud, mida nimetatakse vakaia. See on vanadel aegadel olnud pühitsetud kunst ja tänapäeval on seda peetud üheks kõige tähtsamaks kultuuripärandiks.

Samoa loodus

Samoa on paradiisiline kuurort sihtkoht koos paljude hämmastavate vaadete ja looduslike vaatamisväärsustega. Saarevariatsiooni siseosad moodustavad vulkaanilised mäed, mille tippudel on pilvemetsad ja puunõmmetalad. Saar on kaetud viljakate orgude ja troopiliste vihmametsadega ning pakub palju võimalusi loodusega kohtumiseks. Vesi on kaunis ja kristallselge, mis abistab snorkeldamisel ja sukeldumisel.

Faktide kokkuvõte

Samoa on üks ilusamaid ja rahulikumaid tropilisi sihtkohti kogu maailmas. Omanikes suurepärased liivarannad, roheline loodus, fantastilised vaated ja kõik kaunid vahepealsed üksikasjad teevad Samoa väisitamisest tõelise aarde. Lisaks on seal hea kogus raamatukogusid, muuseume ja kultuuriasutusi, mis annavad hea idee Saamo elust, ajaloost ja traditsioonidest. Kui olete kunagi mõelnud tropilise paradiisi avastamisest, siis ei tohiks te kõhklemata Samoa maha jätta.

Veel.