Nullkulu

Nullkulu

kus asub riigikogu?

“Kus asub Riigikogu” – Eesti poliitilise maastiku süda

Riigikogu on Eesti Vabariigi parlamendi, mis koosneb 101 liikmest, kusjuures Riigikogu asukoht on üks tähtsamaid aspekte Eesti poliitilises maastikus. Selle asukoht on strateegiliselt oluline, kuna see asub riigi pealinnas ja on seega üks kesksemaid institutsioone Eesti riigi valitsemisel.

Kui vaadata ajalugu, siis Riigikogu asukoht on varieerinud. Eesti esimene Riigikogu kogunes Tallinnas 1920. aastal, kuid juba kolme aasta pärast kolis see Toompea lossi. Toompea lossi kasutati Riigikogu hooneena kuni 1937. aastani, mil avati uus hoone Tõnismäel aadressil Lossi plats 1a. See hoone on kõigile eestlastele tuntud kui “parlamendihoone”. Riigikogu asukoht on aja jooksul olnud ajaloos tähenduslik.

Tänapäeval asub Eesti Riigikogu hoone endiselt Tõnismäe piirkonnas. See asub Tallinna südalinnas Toompea mäe vastas ja sellel on 4 korrust allpool maad ning 7 korrust maapeal. Riigikoguhoone on ehitatud uutesse kaasaegsetesse lahendustesse. Hoone on oma disainilt kandilise kujuga, väga võimas ja tõeline arhitektuuriline meistriteos. Riigikogu hoone 2018. aasta vaade on võitnud arvukalt rahvusvahelisi ja kodumaiseid arhitektuurikonkursse.

Riigikoguhoone on avatud kõigile kodanikele ja külastajatele. Sissepääs toimub külastajatele ja turistidele peasissekäigust, mis paikneb hoone edelaservas. Huvilised saavad osaleda ka parlamendi töös või neil on võimalus külastada parlamendihoone siseruume, sealhulgas Riigikogu istungisaali, kus toimub parlamendi igapäevane töö. Riigikoguhoone külastamine on päris tore ja kasulik – lisaks parlamendihoonele on seal muuseum, mis annab põnevaid ja unustamatuid hetki Eesti riigi ajaloost.

Riigikoguhoone asukoht on seega oluline osa Eesti poliitilisest maastikust. See asukoht aitab tagada, et riigi keskvalitsuse juhtimine on ladus ja kaasav. Riigikoguhoone on omamoodi “süda”, mis tagab kodanikele igasuguse õigluse ja heaolu. Teisisõnu, Riigikogu asukoht on üks Eesti rahva jaoks kõige tähtsamaid kohti riigivalitsemise protsessis.

Lõpetuseks võib öelda, et Riigikogu asukoht on oluline faktor, mis tagab demokraatliku riigi nõuetekohase toimimise. Tänapäeval on see asukoht olulisem kui kunagi varem, sest see aitab tagada meie eesmärgi järgimist, mis on tagada Eesti Vabariigi kodanike heaolu ja rahu.