Nullkulu

Nullkulu

kus asub pahkluu?

Kus Asub Pahkluu: An Overview of the Ankle Joint

Kui olete sportlane, füüsiliselt aktiivne isik või isegi kui lihtsalt kõndimine on teie igapäevaelu osa, olete tõenäoliselt oma keha igat osa hinnanud ning aja jooksul teadmisi kogunud. Kui küsite mis on pahkluu, võite olla üllatunud, kui keeruline see väike kehaosa tegelikult on. Pahkluu on üks tähtsamaid liigeseid kehas, mis annab vundamendi jalgadele ning võimaldab meil kõndida, joosta, hüpata ja palju muud. Siin on kõik, mida peate teadma pahkluust.

Mis on Ankle Joint?

Pahkluu on liiges, mis ühendab sääreluu ja jala ning töötab mitte ainult kandina, vaid ka kui keerukas platvorm jalaraskuse ja liikumiskontrolli jaoks. Liigeste kompleks on tõenäoliselt keha üks kõige keerulisemaid, sest pahkluu liiges sisaldab kahte olulist liigest: pöia-tibialist ja subtalaarset. Peale nende liigeste on ka sääreluu, jala ja achilleuse kõõluste kinnituskoht, mida nimetatakse Achilleuse kõõluseks.

Pöia-tibialine Liiges

Esimesena räägime põhiliigestest ning siin on esimene jala liigest: pöia-tibialine liiges. See liiges on põlveliigese järgmine samm, sest ühendab sääreluu pahkluu luuga. Sääreluu pöialuu lugejale on kaks peamist osa: varda juures ning diafüüsis. Varda osa eesmise pinnale on kinnituskoht, mida nimetatakse külgmise malleoli, vastasel juhul tuntud kui külgsuu.

Subtalaarne Liiges

Selle liigese kohta ei räägita nii palju, kuid subtalaarne liigend on võrdselt või olulisem minimaalsete liikumiste tagamiseks

Hoolega Vali Õiget Jalatsit

Kui te kõnnite või jooksete, pole õige jalatsi kandmine mitte ainult mugav, vaid ka oluline tervisele. Suur jalats valikupilt peab sobima jala kuju ja tegevusega, millega kaasas käia tahate. Pahkluu on liigne koht, kus liiga tihedalt püsivad ja ebakvaliteetsed kingad võivad põhjustada ebastabiilsust, valu ja tõsiseid nakkusi. Jalad on meie kehade oluline osa, seega vali jalatsid hoolikalt.

Pahkluu Vigastused

Peamine pahkluumi vigastuste põhjus on valesti treenimine ja ebapiisav tähelepanu jalgade tervisele. Liigeste ülekoormuse tõttu võivad tekkida venitused või isegi väikesed luumurrud. Samuti võib esineda liigeste nihestusi, mida on käigu või treeningkoormuse ajal lihtne tabada.

Kui hakkate tundma valu pahkluus ning tunnete seda pidevalt, peaksite pöörduma arsti poole. Ärge kunagi jätke liigeste valu tähelepanuta, kuna see võib kaasa tuua palju erinevaid terviseprobleeme.

Järeldus

Kokkuvõtteks võib öelda, et pahkluu on keha üks olulisemaid liigeseid. See võimaldab meil kõndida, joosta, hüpata ja palju muud. Kui see kehaosa vigastub, on tavaliselt taastumine pikk ja valulik protsess. Selle tõttu on pahkluude eest hoolitsemine nii enne kui ka pärast treeningut nii oluline. Kandke äärmiselt mugavaid jalatseid, et hoida end terve ja vältida vigastusi, ja ärge kunagi jätke liigesevalu tähelepanuta, kuna see võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Veel.