Nullkulu

Nullkulu

kus asub muumimaa?

Kus asub Muumimaa?

Kui olete lapsena lugenud Tove Janssoni Muumiraamatuid, siis on teil tõenäoliselt jäänud mulje, et Muumimaa on võlumaa, kus elab roheline mütsiga tegelane nimega Muumitroll, koos oma sõprade ja perekonnaga. Kuid kas tegelikult eksisteerib Muumimaa päriselt? Kus see üldse asub? Käesolevas artiklis uurime Muumimaa päritolu, selle salajasi paiku ja näeme, mis sellest unistuste paigast saanud on.

Muumimaailma ajalugu ja laienemine

Teil võib olla olnud üllatav avastada Muumimaailma olemasolu, sest pärast Tove Janssoni kuulsate muumiraamatute kirjutamist ei ole Muumitrollidel olnud nii laialdast ja rahvarohket populaarsust. Muidugi on neisse armunud fännid üle maailma, kuid nii laialdased ja rikkalikud teemapargid, nagu Muumimaalma, kus saab nautida loovust, seiklusi ja lõbu on tõesti üllatavalt uus nähtus. Tegelikult on Muumimaa päritolu seotud Soomega, kuna Tove Jansson oli soomlane ning tema Muumitrollide lood võtsid oma alguse 1940. aastatel. Nii et võiks öelda, et Muumimaailm on pigem soome idee.

Esimene Muumimaa teemapark asutati Tampere lähedal aastal 1993, mis oli alles algus selle muinasmaa laiendamises ja suurenemises. Täna on Muumimaailm tuntud üle maaila ja neid on kokku mitmeid kohti. Saab külastada Muumimaailma ka Turu saareriigis Naantal, Arabianrannas Helsingis, Stockholmi Skansenis ja mitmel muul pool. Kindlasti tasub mainida, et Soome Muumimaailm on tõenäoliselt kõige tuntum ja populaarsem neist kõigist.

Mida Muumimaa teemapark sisaldab?

Looduslikud ilud, omapärane sisekujundus ning palju lõbusat tegevust sobivad ideaalselt Muumitrollide mälestuseks. Ainuüksi ulatuslik valik tegevusi avaldab muljet. Näiteks ühe viimase aja populaarsemagi teemapargi keskne atraktsioon on suur mänguplats, kus lapsed saavad pilda ja hullata. Lisaks sellele on veel ka teiste tegevuste valik – kõik traditsioonilistest sõitjadest ja teistest atraktsioonidest kuni suurte seikluste ja eksootiliste tegevusteni. Muumimaalt saab inspireeritud ja kodus saab jätkata loovust, näiteks kursisates, joonistades või maalides. Lisaks pakutakse ka suurel hulgal vaimustavaid Maailma loovaid tegevusi ja lõbusaid seiklusi.

Ideaalis leiab teemapargist nii palju huvitavaid kohti, et seda on võimalik külastada kogu perega ühe päeva jooksul. Laia valikut tegevusi on selleks, et kõik seal olevad lapsed leidma oma lemmiktegevuse ning tabama südamesse just selle õige emotsiooni.

Kuigi mõni teemapark võib hirmutada ja üksindust masendada, siis Muumipark on justkui nagu mõnus, soe ja hubane kodu, kus kohtuvad rohelust täis aiad ja kummalised, kuid rõõmsad olendid. See on noorus, unistus ja imelised mälestused.

Muumimaa Salajased paigad

Muumipargil on oma paigad, mida tasub näha. Muumimaailma Salajane koobas pakub adrenaliiniregeerimust ja seikluslikkust kõigile neile, kes otsivad midagi enamat kui rahulikku jalutuskäiku parkides. Salajases koopas on palju vihjeid ja ülesandeid, mis aktiveerivad kõige osavama lapse loovuse ja aruka mõtlemise. Värske õhk, rotistatud pimeduses, poseerimine põnevuslikke hetki, mis ei jäta unustamatuks ei lapsed ega ka täiskasvanud.

Linnuvaatlusplatsi läheduses on veel üks salajane koht, kus võib tabada Muumitrolle ja neid näha magamas või lihtsalt lõõgastumas. See on ainulaadne vaatepilt, mida tasub oma silmaga näha ning seda ei tohi mööda lasta. Linnuvaatlusplatsilt lähtuva loodusrada jälle pakub kena jalutuskäiku. Kõndides mööda loodusrada, saab nautida kaunist loodust ning leida uusi seiklusi ja võimalusi.

Millal külastada Muumimaad?

Muumiparki saab külastada aastaringselt. Tegelikult on vastuvõtlikuimateks külalisteks just lastekolleti kooligrupid ning eri osakonnad ja ühendused. Kuigi koolivaheajad on kõige suuremad külastaajad, saavad kaootilised tunnid valutult jagatud, kui külastada Muumimaa talvepüha ajal piisavalt varakult. Võib märkida, et Suvepeod ja harivad suurlahingud Muumipargis on huvitavad ja lõbusad, kuid karmid. Kõik, kes soovivad ala kõige rohkem teadmisi saada, peaksid kindlasti kasutama võimalust teha reis kevadel, kui ilm hakkab koostöölt minema.

Järeldus

Vaatamata sellele, et Muumimaailm on soome päritolu ja on pigem lastele keskendunud, ei pea te kartma. Teemapark on väga lõbus ja hubane ning pakub lastele ja täiskasvanutele palju lõbu ja põnevust. Muumimaailm on ilus ja loov koht, mis on võimeline ka noores eas positiivselt mõjutama. Samasugust nägemist kus asub Muumimaa jäävad ka tänasel päeval arusaamatud müsteeriumiks, mis paneb meid unistama võluväest, mis leidub unistuste maal.

Veel.