Nullkulu

Nullkulu

kus asub london?

Kus Asub London?

London on Suurbritannia pealinn ja üks suurimaid linnu Euroopas. Asudes Thamesi jõe kaldal, on London maailma tuntumaid linnu oma ajalooliste vaatamisväärsuste, kultuuriliste sündmuste ja mitmekesise toidukultuuri poolest.

Ajalugu

Londoni ajalugu ulatub tagasi rooma ajastusse, kui linn oli tuntud kui Londinium. Üle aastate on London kujunenud üheks maailma tähtsamaks finantskeskuseks, muutes selle üheks ihaldatumaks sihtkohaks üle maailma. Ligi 300 erinevat keelt kõneldakse Londonis igapäevaselt, mis muudab linna üheks kõige mitmekesisemaks linnaks maailmas.

Atraktsioonid

Kui Londonisse tuled, siis on Sul kindlasti palju vaadata. Londoni Tower, Buckinghami palee ja Big Ben on vaid mõned paljudest ajaloolistest vaatamisväärsustest. Üks olulisimaid kunstimuuseume maailmas, Briti Muuseum, asub samuti Londonis. Selle kunstimuuseumi rikkalik kogu sisaldab tähtsaid taieseid Briti ajaloost ja muust maailmast. Kui otsid võimalust nautida kaasaegset kunsti, siis on Tate Modern kindlasti koht, mida külastada.

Shopping

London pakub ühte maailma kõige tuntumat ja unikaalsemat shopping kogemust. Oxford Streetil, Regent Streetil ja Bond Streetil leiad kõik tuntud kaubamärgid ning kohvikud, kus saab nautida kvaliteetset tee või kohvi. Kui see ei ole piisavalt ülemeelik, siis soovitame kindlasti külastada ka Camdeni turgu, kus on erinevaid alternatiivkaupluseid ja -letse.

Toit

London on tuntud oma gastronoomiliste kogemuste poolest, kus leiab igale maitsele midagi. Linn on koduks paljudele Michelin-tärnidega autentsetele restoranidele, aga ka tänavatoitudele ja sabade järjekorras ootavatele burgeritele. Kui soovid midagi vahepealset, siis tasub käia ka õhtusöögil kohalikus pubis, kus saab juua kohalikku õlut ja süüa Fish & Chips’i.

Kuidas Londonisse saab?

Londonisse saab lennukiga igalt poolt maailmast Heathrow lennujaama, mis on Londoni suurim ja tähtsaim lennujaam. Lisaks on olemas veel teisi lennujaamu, sealhulgas Gatwick, Stansted ja Luton. Lisaks on ka võimalik jõuda linna rongi või bussiga. Kui saabud Euroopast, on võimalik jõuda ka rongiga Eurotunneli kaudu.

Kokkuvõte

London on fantastiline linn, mis pakub kõigile midagi. Ajaloolised vaatamisväärsused, shopping, toit, kunst ja kultuurikogemused – London on tõeline elamus. Kui sa ei ole kindel, mida teha järgmisena, tasub alati minna lihtsalt jalutama ja avastada linna enda rütmis. Lõpuks avastad, et London on linn, kuhu tahad ikka ja jälle tagasi tulla.

Veel.