Nullkulu

Nullkulu

kus asub kolmiknärv?

Kus Asub Kolmiknärv: Üksikasjalik Selgitus

Kolmiknärv on üks inimkeha kõige keerukamaid närve. See on kolmiknärvi poolt varustatud pea piirkonda innerveeriv närv, mis kuulub sensoorsesse õlgkonnasisse. Kolmiknärv on oluline tundlikkuse ja motoorse funktsiooni säilitamiseks ja selle häireid seostatakse tugeva valu, näoturse ja tuimusena.

Alguses uurime kolmiknärvi anatoomiat ja selle funktsioone.

Kolmiknärvi anatoomia

Kolmiknärv saab alguse ajutüve teatud tuumades ning jaguneb siis kahte põhilisse harusse- suureks ja väikeseks kolmiknärvi haruks. Suur kolmiknärvi haru innerveerib kolme struktuuri: otsmikku, ülemist lõualuud ning hingealust piirkonda. Väike kolmiknärvi haru innerveerib näo alumist kolmandikku.

Kolmiknärvi funktsioonid

Kolmiknärvi kaudu saadetakse aju ja keha vahelisi signaale näo ja suu. Närvi tundlikud filiaalid saavad signaale inimeste nahalt ja peaosalt ning saadavad need ajju. Need signaalid on vajalikud hambavalu, näo külmetuse ja maitsesüsteemide toimimise jaoks.

Samuti annab kolmiknärv motoorset funktsiooni ajutüve tuumade, eriti motooriktuši ja silmaliigutuste ajutüves leiduvate kraniaalnärvi tuumadele.

Kolmiknärvi häired ja nende põhjused

Kolmiknärvihäired tekivad tihti, sest närvi on pigistatud või kahjustatud. Sellised tervislikud seisundid võivad omakorda põhjustada kolmiknärvi ebapiisava funktsiooni.

Kõige levinumad kolmiknärvi häired on trigeminaalne neuralgia, kolmiknärvi neuropaatia ja kolmiknärvi neuroom.

Trigeminaalne neuralgia tekib tavaliselt inimestel, kes on vanemad kui 50 aastat. Selle seisundi sümptomid hõlmavad tugevat näovalu, mis on tavapärasest intensiivsem või kestab kauem. Kolmiknärvi neuropaatia ja kolmiknärvi neuroom tekivad tihti siis, kui kolmiknärv on isheemiline, st kahjustatud verega varustamise tõttu.

Kuidas ravitakse kolmiknärvi häireid?

Kolmiknärvi haigused on tavaliselt pikaajalised haigused, mis nõuavad spetsialistide püsivat jälgimist ja hoolitsust. Kõige sagedamini kasutatav ravi on ravimite manustamine ja füsioteraapia korraldamine.

Siiski võib kolmiknärvi häirete kirurgiline ravi abil saavutada paranemist. Protseduur hõlmab kolmiknärvi elementide juhtivuse katkestamist, kasutades lämmastiku külmutamist, päeva valgusega aktiveerimist või elektrostimulatsiooni.

Kokkuvõte

Kolmiknärv on tundlikkusnärv, mille häired võivad põhjustada tugevat valu, näoturset ja tuimust. Närvi tundlikud filiaalid saavad signaale inimeste nahalt ja peaosalt ning saadavad need ajju. Need signaalid on vajalikud hambavalu, näo külmetuse ja maitsesüsteemide toimimise jaoks.

Kolmiknärvi häireid ravitakse erinevate meetoditega, mis hõlmavad nii ravimite manustamist kui ka kolmiknärvi kirurgilist ravi. Taastumise kiirus sõltub paljudest teguritest, nagu patsiendi vanus, tõsidus ja haiguse staadium.

Lõppkokkuvõttes on kolmiknärv tundlikkusnärv, mis on oluline tundlikkuse ja motoorse funktsiooni säilitamiseks. Kui teil on probleeme oma kolmiknärviga, võtke kindlasti ühendust arstiga, kes saab teile nõu anda.

Veel.