Nullkulu

Nullkulu

kus asub istmikunärv?

Kus asub istmikunärv?

Istmikunärv on keha pikim närv, mis algab alaselgroost ning kulgeb läbi tuharalihaste, põlve all olevate lihaste, põlveõõne ja jõuab allajuurde. Istmikunärv vastutab jalgade liikumise, tundlikkuse ja teiste funktsioonide eest.

Kus asub istmikunärv? Istmikunärv algab nimmepiirkonna alaosast, kus sellel on viis peamist alguskohta. Need alguskohtadeks on närvide kimp nimmepiirkonna alaosas. Istmikunärv kulgeb seejärel läbi piriformise lihase, mis paikneb tuharapiirkonnas. Piriformise lihas asub otse üle istmikunärvi ning on sageli põhjuseks, miks istmikunärv saab kahjustada.

Kui istmikunärv saab kahjustada, võib jalgades tekkida tundlikkustundlikkus, tuimus, nõrkus ja valu. Istmikunärvi seisundit nimetatakse ishiaseks ning seda võivad põhjustada mitmed tingimused, sealhulgas lülisamba kanali stenoos, selgroolülide song, kubemesonga ja kasvajad.

Kuidas saab istmikunärvi seisundit leevendada? Üks efektiivne meetod on füüsilise teraapia kasutamine, sealhulgas harjutused, venitused ja massaaž. Kui tingimust põhjustab herniated ketas, võib vaja minna operatsiooni.

Lisaks füüsilisele teraapiale võib olla kasulik ka alternatiivmeditsiin, sealhulgas akupunktuur, refleksoloogia ja jooga. Paljud inimesed leevendavad ishiaasi sümptomeid ka soojenduskotiga. Kuid oluline on märkida, et alternatiivmeditsiin ei tohi asendada professionaalset arstiabi.

Kokkuvõtvalt, oluline on teada, kus asub istmikunärv, kuna see vastutab jalgade liikumise ja tundlikkuse eest. Istmikunärvi seisundit nimetatakse ishiaseks ning seda võivad põhjustada mitmed tingimused. Ravivõimalused hõlmavad füüsilist teraapiat, alternatiivseid meditsiinivõimalusi ja kirurgilist ravi. Kuid kõige olulisem on alati konsulteerida spetsialiseerunud arstiga ning leida lahendus vastavalt individuaalsele seisundile.

Veel.