Nullkulu

Nullkulu

kus asub eesnääre?

Kus Asub Eesnääre: Mis See On ja Kuidas See Töötab

Eesnäärme tervis on oluline meestele igas vanuses, kuid paljud inimesed ei tea, kus see asub või kuidas see toimib. Eesnäärmevähi tõttu on oluline teada, milline see organ välja näeb ja kuidas see toimib. Selles artiklis räägime põhjalikult tervislikust eesnäärmest, kuidas see toimib ja mis on tavaliste probleemide põhjused.

Kus Asub Eesnääre?

Eesnääre asub meestel vaagnapiirkonnas nende kusepõie all. See on nääre, mis toodab eesnäärmevedelikku, mis on osa seemnevedelikust. Eesnääre on tavaliselt umbes suurusega kastan (umbes 20-25 mm), kuid see võib vanusega muutuda.

Eesnäärme funktsioonid ja tööpõhimõte

Eesnääre on organ, mis täidab mitmeid olulisi funktsioone meeste tervise ja viljakuse jaoks.

Esiteks toodab see eesnäärmevedelikku, mis on osa seemnevedelikust. See vedelik annab seemnele väetamisvõime ja kaitseb seemnerakke hapestumise eest naisorganismides.

Teiseks aitab eesnääre katta kusiti, mis kulgeb läbi eesnäärme, selle seintega. See aitab vältida pissimise ajal uriinipritsmete tekkimist.

Kolmandaks on eesnääres hormoonid, mis aitavad kontrollida meeste seksuaalfunktsiooni ja viljakust. Eesnäärme selles rollis on oluline peamiselt testosterooni tootmine ja säilitamine.

Tavalised eesnäärme probleemid

Kuigi eesnääre on oluline organ, on paljudel meestel selle organiga probleeme. Need probleemid võivad mõjutada kuse- ja seksuaalfunktsiooni ning häirida igapäevast elu.

Enamik inimesi seostab eesnäärme probleeme eesnäärmevähi või healoomulise eesnäärme hüperplaasiaga (BPH). BPH on häire, kus eesnääre kasvab liiga suureks, mis tavaliselt ilmneb vanusega ja võib mõjutada urineerimist. Sümptomiteks võivad olla vajadus sageli urineerida, raskused uriini voolamise korral, öised urineerimised, ebamugavustunne kõhus ja valu urineerimisel.

Eesnäärmepõletik ehk prostatiit on veel üks tavaline probleem. See seisund võib põhjustada tugevat valu alakehas ja urineerimisel. Väga tavaline esinemissagedus on ka püsiv puudulik erektsioon ning valulik kasutamine.

Kuidas hoolitseda eesnäärme eest

On palju viise, kuidas hoolitseda eesnäärme ja kogu keha eest. Siin on mõned näpunäited:

– Hoidke keha vormis ja tervisliku toitumisega: kasutamine, tervislik ja mitmekesine toit on alati kasulik.
– Hoidke end hüdreeritud: piisav vee joomine tagab, et uriinieritussüsteem toimib tõhusalt.
– Püüdke vältida suitsetamist ja alkoholi liigtarvitamist.
– Kui teil on mõni eesnäärmeprobleem, rääkige arstiga. Varem alustatud ravi aitab säilitada hea tervise ja vältida raskemaid lööbeid tulevikus.

Kokkuvõtteks

Eesnäärme tervis on oluline meeste tervisele, kuid paljud inimesed ei tea, kus see asub või kuidas see toimib. Eesnääre on oluline organ, mis täidab mitmeid olulisi funktsioone – see toodab eesnäärmevedelikku, kattava kusiti ja hormoonide tootmine. Eesnäärmeprobleemide peamised põhjused võivad olla eesnäärmevähi või BPH ning ravi koosneb arsti poolt ette kirjutatud ravimite abil. Tervisliku eluviisi järgimine ja arstiga konsulteerimine on parim viis säilitada eesnäärme tervist.

Veel.