Nullkulu

Nullkulu

kus asub andorra?

Kus asub Andorra?

Andorra on Euroopa väikseim riik, mis asub Püreneede mäestikus lõuna pool. Selle territooriumiks on 468 ruutkilomeetrit ja riigis elab vaid umbes 77 000 inimest. Andorra piirneb Hispaania ja Prantsusmaaga. Andorra on unikaalne riik oma geograafilise asukoha, kultuuri ning majanduse poolest.

Andorra geograafiline asukoht

Andorra asub Püreneede mäestikus Hispaania ja Prantsusmaa vahel. See on üks Euroopa kõrgeimatest riikidest ja tema keskmine kõrgus merepinnast on 1996 meetrit. Andorra kujutab endast ideaalset paika talispordi nautijatele ja mägimatkajatele.

Andorra kultuur

Andorra kultuur on unikaalne segu Hispaania ja Prantsusmaa kultuurist. Riiki külastajaid ahvatlevad ka Andorra rahvarõivad, rahvapärimuste festivalid, muusika ja tantsud. Andorrast leiab ka kaunite käsitööde ning ehete kauplesid.

Andorra majandus

Andorra majandus tugineb peamiselt turismil. Andorra on tuntud suusapiirkonnana, mis meelitab turiste üle maailma. Riiki külastatakse ka siis, kui soovitakse osta madalama hinna eest tehnilisi seadmeid.

Andorra on samuti kuulus maksuparadiis riik, mis pakub ettevõtteile ja eraisikutele soodsat maksurežiimi. Andorra peamine toiduaineks on juust, mida on võimalik kohapeal osta.

Andorra ajalugu

Andorra ajalugu on tugevalt mõjutatud Prantsusmaa ja Hispaania kultuuridest. Andorra oli algselt iseseisev riik, mis oli tugevalt seotud Kataloonia regiooniga. 1278. aastal soovisid Andorra elanikud vältida ühe poole võtmist Kataloonia hertsogi poolt ning saavutasid sealpool koostööd Prantsusmaa ja Hispaania vahelise kompromissiga.

Andorra tänapäev

Andorra on täna tuntud kui suvitus- ja talispordi sihtkoht. Võib öelda, et Andorra on omanäoline koht oma kultuurilise mitmekesisuse ning looduslike ilu poolest. Samuti on Andorra populaarne maksuparadiisina ning turistide jaoks atraktiivne kaupluste odavate hindade tõttu.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Andorra on unikaalne riik oma geograafilise asukoha, kultuuri ning majanduse poolest. Tegemist on Euroopa väikseima riigiga, mis asub Püreneede mäestikus Hispaania ja Prantsusmaa vahel. Andorra geograafia, majandus ning kultuur meelitavad ligi turiste üle maailma.

Veel.