Nullkulu

Nullkulu

kuidas võõrutada last rinnast?

Kuidas võõrutada last rinnast

Paljud emad on viimase aja jooksul valinud rinnaga toitmise oma lastele, sest sellel on palju eeliseid, mida pole kunagi varem olnud. Rinnapiim sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, mis aitavad lastel kasvada ja areneda. Lisaks aitab rinnaga toitmine luua erilise sideme ema ja lapse vahel. Kuid ajal tuleb aeg, kui ema peab lõpetama lapse rinnaga toitmise. See võib olla lapse jaoks keeruline ja stressirohke periood.

Võõrutamise ajakava

Kui teil on otsus tehtud, on järgmine samm otsustada, millal alustada võõrutamisprotsessi. Üldiselt soovitavad eksperdid beebi toitmist lõpetada umbes 6–12 kuud pärast sündi. Kuid igal juhul peaksite alustama protsessi ajal, mis sobib nii emale kui ka lapsele. Enamik spetsialiste soovitab lõpetada une seostamise rinnaga. Seega alustage öösel. Seejärel on lihtsam ka päeval süütunne vältimiseks toitmist piirata.

Peatage öine rinnatoitmine

Kui soovite mitte ainult rinnaga toitmise lõpetada, siis olete ilmselt huvitatud sellest, kuidas võõrutamist kõige paremini läbi viia. Esmalt soovitaksin peatada öised söötmised, kuna lastel on rohkem raskusi, et mõista üleminekut uuele söötmise ajakavale.

Kui teie laps teab juba, kuidas sutte kasutada, on see hea koht alustamiseks. Paku oma lapsele sutt enne magamaminekut, kui ta hakkab rinda otsima. Seejärel on hea idee maht rinda järk-järgult vähendada, kuni üks päev saate täielikult unustada öised lüpsmise.

Kasutage järkjärgulist lähenemisviisi

Võõrutamise protsessi kestvus sõltub teie lapsest. Mõned lapsed lõpetavad rinnaga toitmise kiiremini, samal ajal kui teised võivad vajada lisaaega toidust loobumiseks. Seetõttu on eriti oluline, et teeksite järkjärgulise lähenemisviisi.

Võib-olla peate ajakava oma lapse vajaduste järgi kohandama. Kuid samal ajal peaksite järk-järgult edasi liikuma. Näiteks peaks lapse võõrutamise ajakava olema selline, et see tekitaks vähem stressi nii emale kui ka beebile.

Pakuge alternatiivseid toitaineid

Kui hakkate oma lapse rinnaga toitmisest loobuma, peate talle pakkuma alternatiivseid toitaineid, mis sisaldavd rohkelt valku ja vitamiine. Kindlasti pakuvad erinevad toidud ja piimasegud tõelist rahu. Kuid vajadusel võib aidata lapse rahustavalt ja kindlalt süles hoidmine.

Kokkuvõte

Lõpuks on oluline märkida, et iga laps on erinev ja vajab erinevat lähenemisviisi. Kuid kõige olulisem on jälgida oma lapse arengut ja tema rütmi ning olla emotsionaalselt toeks, mis võib aidata luua uusi sidemeid. Ärge unustage jagada kindlustunnet ja armastust, mis on pärast toidust loobumist nii olulised.

Seetõttu on võõrutamise protsess võimalus luua tugevamat sidet oma lapsega ja muuta oma lapsele loobumine palju sujuvamaks. Kui teete seda õigesti, saate säilitada oma lapse heaolu ja teie enesekindluse kogu protsessi kestel.