Nullkulu

Nullkulu

kuidas vastata tööpakkumisele?

Kuidas vastata tööpakkumisele: Staarikas nõu tööotsijatele

Töö leidmine pole lihtne ülesanne, ent tööpakkumisele vastamine võib osutuda veelgi raskemaks. Kuidas esitada end tööandjale sobivaimana? Kuidas pälvida tähelepanu ning eristuda teistest kandidaatidest? Tööotsijad kogu maailmas on selles osas ühtmeelel – kõige raskem on just see esimene samm. Allpool toome välja mõned soovitused, kuidas seda sammu edukalt astuda ning leida endale sobiv töö.

Vaata üle oma CV

Enne tööpakkumisele vastamist on oluline heita pilk üle oma CV-le ja see vajadusel kohendada. Kindlusta end, et selles on esitatud kogu sinu senine töökogemus ning olulised saavutused. CV peaks olema selge ja konkreetne. Ära unusta mainida ka oma oskusi ja teadmisi. Kindlasti peaksid olema välja toodud ka sinu hariduslik taust ning käimasolevad projektid.

Kolmanda osapoole arvamuse küsimine

Enne tööpakkumisele vastamist otsi kindlasti ka kolmanda osapoole arvamust. Kasuta näiteks karjäärinõustajat või pöördu oma sõprade ja sugulaste poole ning lase neil oma CV oma pilguga üle vaadata. Teine inimene võib märgata aspekte, mida ise ei oleks osanud märgata. Siin on oluline ka enda valmisolek võimalikeks muudatusteks.

Asjakohase kaaskirja kirjutamine

Asjakohane ja täpne kaaskiri on eduka tööotsingu võti. Kaaskiri peab olema lühike, selge ja konkreetne. Kasuta konkreetseid fraase, mis väljendavad sinu huvi ettevõtte ja töökoha vastu. Kasuta aktiivset keelt – räägi enda saavutustest ning oskustest. Võib-olla on kasulik ka lõiguke just selle konkreetse ettevõtte kohta, mis sulle meeldib.

Oma oskuste fookusesse seadmine

Tööpakkumisele vastamisel on oluline oma oskuste fookusesse seadmine. Vaata üle, mis on sinu oskused ja tuvasta, millisel positsioonil võiksid sa just sinu oskusi kõige paremini rakendada. Kui otsid tööd turunduse valdkonnas, kuid oled kindlalt arvutimaailmast väljas, siis ära püüa igal juhul ennast turunduse ülesannetesse suruda. Keskendu hoopis oma võimetele, mis saab kaasa aidata turunduse edukale arengule, nt digitaalne turundus.

Tööpakkumisega seotud küsimustele vastamine

Kas oled kordagi tööpakkumisele vastanud, siis tead, et sageli tuleb vastata ka mitmetele lisaküsimustele. Need küsimused on tööandjale vajalikud selleks, et tutvuda sinu tausta ning teada saada, kui hästi sa arenda erinevaid oskusi. Seetõttu on vastamine nendele küsimustele sama oluline kui sinu CV või kaaskiri. Vastamisel keskendu üksnes küsimuste käsitlemisele ning ära muuda vastuseid oma hüvedeks.

Konkreetse vastuse saamine

Tööpakkumisele vastates pole midagi olulisemat kui konkreetse vastuse saamine, olgu see positiivne või negatiivne. Selle saavutamiseks pole muud võimalust, kui ise olla vastavalt aktiivne. Võta tööandjaga ühendust, et saada lisateavet töökoha kohta ja küsi, millal oodatakse tagasisidet.

Kokkuvõtteks

Tööpakkumisele vastamine võib olla keeruline, ent peale pikka otsimist võib leida just sinule sobiva töö. Nagu meie artiklist nägime, nõuab töö leidmine tööotsijalt palju ettevalmistusi. Ära unusta oma CV ülevaatamist ja kohandamist, kaaskirja kirjutamist ning oma oskuste fookusesse seadmist. Tööandjaga suhtlemine ja lisaküsimuste esitamine tõestavad aktiivset ning pühendunud hoiakut, mis võib panna sind teiste tööotsijate seas silma paistma.

Järgides neid nõuandeid, oled juba sammu võrra lähemal ideaalse töökoha leidmisele. Püüa alati mõelda positiivselt ning jää iseendaks. Sinu huvi töö vastu peab olema siiras ja isiklik, sest ainult nii võid leida endale sobivaima töö. Edu tööotsingul!

Veel.