Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha vahtrasiirupit?

Kuidas teha vahtrasiirupit?

Vahtrasiirup on Kanada kulinaarne rikkus, mida peetakse iidses ajaloos laialdaselt kasutatud magusaine üheks kõige tervislikumaks variantiks. Kuidas aga ise kodus vahtrasiirupit valmistada? Selles artiklis uurime, kuidas saate seda imelist maitsvat siirupit ise teha oma köögis.

Mis on vahtrasiirup ja kuidas seda valmistatakse?

Vahtrasiirup valmistatakse vahtrastest, mis on tuntud oma imeilusa sügavpunase või merevaigu värvuse poolest. Toote valmistamiseks torgatakse vahtrakoore sisse ja sellest eraldatakse selle sees oleva mahla. Mahl keedetakse, kuni see muutub magusaks, paksuks siirupiks, mis sobib kasutamiseks toiduvalmistamisel ja küpsetamisel.

Vahtrasiirupil on mitmeid tervislikke omadusi, kuna see sisaldab rikkalikult antioksüdante ja mineraale. Lisaks on see suurepärane alternatiiv kunstlikele magusainetele, millel võivad olla inimtoidule kahjulikud mõjud.

Valige vahtrasiirupi valmistamiseks sobiv aeg

Optimaalne vahtrasiirupi valmistamise aeg on kevadine periood, kui temperatuuride vahepäevad võimaldavad vahtral mahla välja suruda. Enamikus valdkondades toimub see märtsi lõpus või aprilli alguses.

Iga puid tuleks kasutada üksnes kord aastas ja mitte torgata sama koha kolme aasta jooksul. Selleks, et mahla korralikult koguda, peab vahtrapuud olema vähemalt kümne aasta vanused ja neil peab olema läbimõõt vähemalt 30 cm. Väikeste puude okste küljest torgitud mahla ei soovitata kasutada.

Korja mahla vahtrastest

Mahlakogumiseks on hea kasutada spetsiaalset tööriista – torkepuit ehk plastikkraan. Torkepuidu abil torgatakse koore külge mõned aukud, millest mahla voogab torudesse või anumatesse. Enne kasutamist peab torkepuit olema pikka aega vees leotatud, et see oleks plastilisem ja hõlpsamini käsitsetav.

Kui kasutate suurt anumat, on oluline seda hoida varjus või jahe ruumis, kuni teete valmis mahla. Mahl säilib ainult kolm päeva soojal ajal ja viis päeva jahedas.

Mahla saab keeta ainult tund aega pärast selle kogumist, kuna mahla koostisosad hakkavad kiiresti lagunema ja hapnema. Valige vajalik kogus mahl ja valage see kohe suurde potti.

Keeda mahla

Soovitav on kasutada roostevaba teraskatlit ja lasta mahla keeda keskmisel kuumusel. Mahl keeb kokku aeglaselt, kuid lõppsiirupi mahla temperatuur peaks olema umbes 104 kraadi Celsiuse järgi. Umbes kaheksakümne liitri kohta võib kuluda kaks tundi, kuid keetmisaeg sõltub ka mahla kogusest, niiskusest ja kuumusest.

Pärast keetmist tuleb enne filtreerimist vahtrasiirupil lasta umbes pool tundi seista ja jahtuda.

Filtreerige ja pudelisse

Pärast keetmist tuleb vahtrasiirup läbi sõela või juustukanga filtreerida, et eemaldada tahked osakesed ja lisandid.

Vahtrasiirupit saab pudeldada mitmel viisil. Kui rahalised vahendid on piiratud, võib kasutada taaskasutatud purke, eelistatult metalli. Veenduge, et need oleksid tihedad, korgid terved ja lapsesõbralikud. Pärast vahtrasiirupi pudeldamist tuleb need steriliseerida veega keetes.

Kasutamine

Vahtrasiirupi kasutamine on väga mitmekülgne ja seda saab kasutada küpsetamisel, jookide valmistamisel, glasuuride valmistamisel ja isegi hommikusöögiks. Vahtrasiirupit saab kasutada ka magustoiduna ja seda võib lisada teraviljadele, pannkookidele, vahvlitele ja paljudele erinevatele magustoitudele.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et kodus vahtrasiirupi valmistamine on lihtsam, kui võiks arvata. Töötamise ajal tuleks siiski järgida ohutusnõudeid, säilitada steriilsus ja järgida kõiki protseduure hoolikalt. Tasuks see kõik selle eest, et saate teha ühe kanada rahvusliku kulinaarse kuldlusikaga. Naudi maitset!

Veel.