Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha suitsuahju?

Kuidas teha suitsuahju

Suitsuahju ehitamine võib tunduda keerulisena. Siiski on suitsuahju enda valmistamine koduaias või suvilas imelihtne ning võib olla suurepärane viis pere ja sõpradega aega veeta. Antud artikkel annab ülevaate suitsuahju valmistamisest ning sellest, mida tuleb jälgida, et suitsuahi oleks ohutu ja tõhus.

Miks teha suitsuahju ise

Enne kui alustada suitsuahju ehitamisega, on oluline mõista selle kasulikkust. Suitsuahjus saate liha, kala ja teisi toite suitsutada. Suitsetamine annab toidule maitse ja aroomi ning hoiab ära toidu riknemise. Lisaks pakub suitsuahjus valmistamine lõbusaid ja unustamatuid elamusi koos pere ja sõpradega.

Suitsuahju materjalid

Suitsuahju valmistamisel on kõige olulisem osa sobivate materjalide valimine. Suitsuahju ehitamisel tuleb kasutada tulekindlaid materjale, mis taluvad kõrgeid temperatuure. Selliste materjalide hulka kuuluvad keraamiline tellis, tulekindel betoon või spetsiaalsed suitsuahju tellised.

Suitsuahju ehitamise samm-sammult juhend

Suitsuahju valmistamine algab vundamendi rajamisest. Vundament peaks olema piisavalt tugev, et taluda rasket suitsuahju kaalu. Peale vundamendi valmimist tuleb järgmiseks ehitada suitsuahju alusplaat. See peaks olema suurem kui suitsuahi, et seda oleks võimalik ohutult liigutada.

Järgmises etapis tuleb ehitada suitsuahju seinad. Suitsuahju seinad peaksid olema valmistatud tulekindlatest materjalidest ning neid tuleb korralikult kokku sobitada, et vältida suitsu lekkimist. Seejärel tuleb paigaldada suitsulõõr. Suitsulõõri funktsioon on suitsu väljajuhtimine suitsuahjust ümbritsevasse õhku.

Suitsuahi tuleb varustada toestusriba ehk restiga. Rest peaks asetsema äärmiselt tugevasti, et mahutada toiduvalmistamise ajal rasket raskust. Suitsuahju katmiseks kasutatakse üldjuhul plekki, mis kaitseb suitsuahju ilmastikutingimuste eest. Lõpuks on suitsuahi peaaegu valmis.

Suitsuahju kasutamine

Et alustada suitsuahju kasutamine, tuleb kõigepealt ahju suitsutamiskamber puhastada. Seejärel tuleb suitsuahi süütada ja lasta suitsul väljuda suitsulõõri kaudu, enne kui alustate toidu valmistamist. Julguse tekkimisel võite proovida suitsutada ummistust, kala, lindu, sinki ja muud liha.

Kokkuvõte

Kui otsustate suitsuahju ise ehitada, järgige kindlasti juhendit ja kasutage tulekindlaid materjale. Samuti veenduge, et suitsuahi oleks varustatud piisavate väljalasketorudega ning et rest oleks võimeline taluma raskust. Kui tunnete end valmis tegema oma suitsuahju, siis ei tohi jätta kasutamata suurepäraseid kogemusi, mis kaasnevad täiuslikult suitsutatud liha nautimisega oma pere ja sõpradega.