Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha smart id kodus?

Kuidas teha Smart ID kodus?

Smart ID on üks võimalus kinnitada oma isikut internetis, mis võimaldab teha e-teenuste kasutamist oluliselt mugavamaks. Erinevalt ID-kaardist ja mobiil-ID-st ei pea Smart ID kasutamiseks kaasa võtma füüsilist dokumenti ega telefoni. Antud artikkel kirjeldab, kuidas saab Smart ID vajadusel kodus ise valmis teha.

Mida pead teadma Smart ID-st?

Mõned võivad endiselt olla harjunud ID-kaardiga, kuid Smart-ID on muutumas üha populaarsemaks. Smart ID ei vaja füüsilist dokumenti ega SIM-kaarti, nagu sit hetkel on tavapärane mobiil-ID kasutamisel. Selle asemel kasutab Smart ID oma sisestatud andmeid telefoninumbri ning rakenduse kaudu. Smart ID põhiline kasutusalaks ongi internetipangad ning erinevad e-teenused, kus on vaja oma identiteeti kinnitada.

Kuidas Smart ID endale hankida?

Smart ID kasutamiseks on kõigepealt vaja alla laadida rakendus. Smart ID rakendust saad alla laadida kas App Storest või Google Play-st. Peale appi allalaadimist tuleb esmalt sisestada oma telefoni number, seejärel sisestada isikukood ning luua endale endale PIN-kood. Pin-kood peab olema 4-8 numbriline ja seda ei tohiks avaldada kellelegi teisele.

Kuidas Smart ID-d kasutada?

Smart IDd saab kasutada mitmel viisil, näiteks e-teenuste, nagu näiteks internetipankade kasutamisest. Selleks, et Smart ID-d kasutada, peab olema telefonile telefoni numbri kaudu aktiveeritud . Rakendus ise opereerib siis nagu tavaline turvakood, mis on vajalik internetipanga kasutamaksi. Smart-ID kasutajal ei ole tarvis endale uut koodikalkulaatorit osta, kuna selle peab tegema ainult ühe korra telefoniotsa.

Milline on Smart ID põhiline eelis?

Smart ID peamine eelis on mugavus. Erinevalt mobiil-ID kasutamisest ei pea kliendid kaasas kandma telefoni koodikalkulaatorit ja ka hakklihamasinaks ei sobi see kuidagi. Mööda ei saa vaadata ka asjaolu, et näiteks ID-kaardi kaotamine võib olla väga kulukas, mis sellise lahenduse puhul enamasti ei toimu. Samuti tagab Smart ID nüüd isikuandmete turvalisuse ning muutub üha populaarsemaks just selle mugavuse tõttu.

Kokkuvõtteks – Smart ID on oma tohutu mugavuse pärast muutunud üha populaarsemaks. Antud lahendus tagab lihtsa ja turvalise kasutuskogemuse, mis muudab paljud e-teenused kasutamise väga mugavaks. Kui oled varem ID-kaardi või mobiil-ID-d kasutanud, siis tunned kahtlemata selle lahenduse puhul kohest vahet. Soovitame julgelt Smart ID-d proovida ja vajadusel edaspidi kodus turvaliselt tarbida.