Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha sisukorda?

Kuidas teha sisukorda

Sisukorra loomine on oluline osa kogu kirjutamisprotsessis. Õige sisukorra koostamine on see, mille abil saavutatakse lugejate tähelepanu ja tõmmatakse nad artikli sisse. Kui sind huvitab, kuidas teha sisukorda, siis see artikkel on just sulle! Selles artiklis anname sulle mõned nõuanded, kuidas luua sisukat sisu.

Teema valimine

Enne kui sa alustad sisukorra loomist, on oluline valida õige teema, mida sa tahad kajastada. Vali midagi, milles oled päriselt asjatundlik ja mida sa tunned hästi. Samuti on oluline, et teema oleks sinu sihtrühmale huvipakkuv ja ajakohane. Kui sa oled teema valimisel kindel, saad sa jätkata järgmise sammuga.

Plaanimine

Selleks, et sinu sisu oleks hästi struktureeritud, on oluline seda plaanida. Võid valida endale sobilikuma plaanimismeetodi, alustades kasvõi lihtsalt paberile visandite tegemisest. Alusta küsimustikust esitanud küsimuste vastamisega ning sellest loo põhjal plan koos oluliste alapealkirjadega, mis sul käsitlemisest on kavas.

Pealkirja loomine

Pealkiri on kõige olulisem osa sinu sisukorrast ning peaks olema haarav, kutsuv ning huvitav. Pealkiri peaks andma lugejale aimu, mida ta sisukorrast oodata võib ning seda, mida talle käsitleb. Võid kasutada statistikat, sõnamänge, uusimate trendide märksõnasid jne.

Sisukorra loomine

See on nüüd see koht, kus sa saad hakata oma sisu looma. Loo põhimõtteliselt lühikokkuvõtted plaanitud pealkirjadest ning edenda seda oma sisuloominguga, uurides kõike erinevaid lähtekohal olemasolevaid allikaid. Võid kasutada näiteks raamatuid, artikleid ja Interneti veebilehti.

Siinkohal on oluline meeles pidada, et sa ei tohi mitte mingil juhul olemasolevat teksti kordagi koopiast ja kleepida, kuna see mitte ainult ei riku autoriõigusi, vaid võib su sisukorra toredate faktuigagi ka halvemini mõjutada.

Tüpograafia ja formaat

Tüpograafia ning formaat on samuti mõjukad detailid, mis aitavad kaasa üldisele väärtusele. Jälgi, et tekst oleks ühtlane, kasuta eraldi rea viiekümnendikku, uuenda pealkirjadega jne. Samuti võib rõhutada eriti olulisi paragraafe suurema fondiga või paksu kirjaga.

Grammatika, õigekiri ja SEO

Sisukorra koostamisel on meeles pidamine, et grammatika, õigekiri ja SEO on märkimisväärselt olulised. Grammatika ning õigekiri veatust aitavad baasinaugataemel su sisukorda ka vaatajate jaoks rohkem lihtsastivõita mõista ja meeldejäävat teha.

SEO poole pealt tähendab see sisus märksõnade sisestamist, url teksti kokkusobitamist, piltide nimetuste parandamist. Kõik need aitavad sinu sisukorral rohkem või vähem üles leida otsingu lehtedel ja kohtadelt.

Sisukorra lõpetamine

Viimane ja võib öelda kõige olulisem osa sisukorra loomisel on sisukorra lõpetamine, st. see, kuidas sa lugejale lõpetamise kokkuvõtvaks ülevaateks ette kanda võimalikult mõtlemapaneva ja meeldejääva järelmulje.

Kokkuvõtteks tuleb jääda meeldejäävaks ning veenduda, et lugejad teaksid, mida nad saavad sinu sisukorrast kaasa võtta. Korrata võib ka olulisemaid punkte, mis sinu lugeja koju kaasa saab võtta. Remember, conclusion brings to general idea.