Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha pajupilli?

Kuidas teha pajupilli?

Paju on üks looduse ande, mida on kasutatud läbi aegade erinevate esemete valmistamiseks. Üks põnevamaid asju, mida saab paju abil valmistada, on pajupill. Pajupilli valmistamine võib tunduda keeruline ülesanne, kuid tegelikult on see üsna lihtne, kui teate, mida teete. Selles artiklis anname teile põhjaliku juhendi selle kohta, kuidas teha pajupilli.

Valmistamine

Esimene samm on valida õige paju. Selleks tasub valida noori ja painduvaid pajuvõsusid. Need on kõige paremad valikud, kuna need annavad teile piisava painduvuse, et saaksite pilli kujundamisel kasutada erinevaid tehnikaid.

Teine samm on valmistada sobivad tööriistad. Soojal ajal saate kasutada värsket paju, et painutada seda soovitud kuju ja pikkusega, kuid kui soovite valmistada pikemaajalist pilli, siis on kõige parem kasutada kuivatatud paju.

Lisaks paju peate valmistama ka tööriistad, mis aitavad teil paju vormida vastavalt soovile. Näiteks vajate raami, mis aitab teil paju keerata ja painutada. Samuti vajate peent nuga, mis aitab teil paju töödelda.

Sobiva paju valimine ning nõutud tööriistade valmistamine võtab aega, kuid need on põhjust, miks päris paljud inimesed otsustavad alati ise pillide tegemise asemel neid lihtsalt osta.

Kuidas teha pajupilli?

Esmalt alustage vajalike materjalide kogumisega. Vajate paju, raami ja nuga.

Põdrajalgade abil tõmmake paju võrsed või ribad ühtlaselt välja, kuni need on piisavalt pikad. Koguge oma paju ribad väikese kuhjana.

valige sobiv riba ja mähkige selle ots võtmepleoogiga mööda raamihondi kinni. Hoidke pajuosa kindlalt oma käes ja tõmmake teine riba paremale küljele ning moodustage teine võtmepleoog. See toiming kordub kuni olete raamihonide otsteni jõudnud.

Näpunäide: hoidke pidevalt pinget- liiga lõdvalt võivad tihedamad detailid lahti muutuda.

Järgmine samm on muuta raam kroogitavaks. Kui see on valmis, alustage paju kroogimist, liigutage raami kudu osa vastavalt vajadusele. Kui liigutamine on lõpule viidud, kasutage tihvti, et kinnitada paju raamile. Seejärel kasutage sõrmede ja puidust spaatleid, et painutada ja kujundada paju soovitud kuju ja suurusega.

Pärast paju kujundamist ja painutamist saab hakata seda puhastama. Selleks kasutage noa tera, et eemaldada pajuelt mustus ja ebavajalikud osad. Veenduge, et paju oleks sile ja sarnase paksusega kogu pikkuses.

Saate kaunistada oma pilli, kleepida sellele kaunistusi või maalida selle enda disaini järgi.

Lõppsõna

Selleks, et valmistada pajupilli, ei pea olema professionaalne käsitööline. Selles artiklis illustreerisime, kuidas seda lihtsat pilli valmistada. Peate lihtsalt valima õige paju, koondama vajalikud tööriistad, järgima juhiseid ja töödeldud paju vastavalt oma soovidele kujundama. Lõpptulemus on praktiline ja ainulaadne eseme, mida saate enda omandiks pidada ja kogu maailmaga jagada!

Veel.