Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha õunakooki?

Kuidas teha õunakooki

Kui soovid ühte maitsvat õunakooki valmistada, siis oled jõudnud õigesse kohta. Selleks, et Sul oleks kõik vajalik info õunakoogi valmistamiseks, toome Sulle välja hulga lihtsaid samme, mida järgides saad teha ahvatleva ja suussulava maiuse. Olgu see Sul kaaslasleks päeval, mil kodus viibid või millekski, mida pakkuda oma külalistele kohvi või tee kõrvale.

Koostisosad

Enne kui alustame, tuleb Sul koguda kokku kõik vajalikud koostisosad. Siin on need:

– 4 keskmise suurusega õuna
– 2 tassi jahu
– 1 tass suhkrut
– 2 tl küpsetuspulbrit
– 1 tl soola
– 1 tl kaneeli
– 2 muna
– 1 tass piima
– 1/2 tassi võid

Samm #1: Koori, seemneta ja lõigu õunad

Esimene samm, mida pead alustama, on õunade koorimine, seemnete eemaldamine ja õunte viiludeks lõikamine. Viiludeks lõikamine aitab Sul lihtsustada õunakoogi valmistamise protsessi ja võimaldab Sul kõige paremini ära kasutada kogu õunade headust.

Samm #2: Segada kuivained

Järgmise sammuna võta suur kausi ja sega ühtlaselt omavahel suhkur, jahu, küpsetuspulber, sool ja kaneel. Võid kasutada ka sõela, et segada kõik kuivained kergesti ja ühtlaselt.

Samm #3: Segada niisked koostisosad

Seejärel pead segama teises kausis omavahel munad, piima ja sulatatud või.

Samm #4: Kombineeri kuivad ja niisked koostisosad

Nüüd sega kuivained ja niisked koostisosad omavahel kuni saad ühtlase segu. Ära seda segu aga liiga kaua sega, vastasel korral muutub koogist peale küpsetamist kuiv.

Samm #5: Lisa õunatükid segule

Valmis tainale lisa hoolikalt õunatükid. Sega õrnalt, kuni kõik õunad on ühtlaselt taina sees ja jaotunud ühtlaselt.

Samm #6: Küpseta õunakooki praeahjus

Koogi valmistamise viimane samm on selle küpsetamine. Kuumuta ahi 350 kraadini Celsiuse järgi ning vala tainas ahjuvormi. Küpseta kooki 45-50 minutit ehk kuni see on pruunistunud ning topsikusse pistes tainas enam ei kleepu. Ära siinkohal unusta järelevalvet, sest iga ahi on erinev ning kook võib varieeruda vastavalt erinevatele ahjudele.

Kokkuvõte

Tolmu kloppimisest kodumajapidamises kuni külaliste vastuvõtmiseks õunakoogini valmistamiseni võib teekond tunduda keerukas, kuid tegelikult ei ole see nii. Õunakoogi valmistamine on väga lihtne ning me pakume Sulle siin kõik vajalikud sammud, et see protsess oleks mõnus. Meistriteosed võivad tulla katsetamise ja koogi valmistamise protsessi jooksul, aga koogi valmistamises osas loodame, et oled alustuse saanud. Las sügisõunad annavad teile inspiratsiooni!

Veel.