Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha mustsõstramahla?

Kuidas teha mustsõstramahla

Mustsõstra kasvatamine ja nende kasulikkus
Mustsõstrad on ühed kõige kasulikumad marjad mida on võimalik aias kasvatada. Need on harilikult kasvavad põõsad, mis vajavad hoolikat tähelepanu ja hoolt kuid on vaeva kindlasti väärt. Mustsõstrad on kasulikud nii tervisele kui ka maitsele.

Mustsõstra marjad pole mitte ainult maitsvad vaid on ka väga kasulikud meie tervisele. Need sisaldavad rikkalikult C-vitamiini, antioksüdante, kiudaineid ja mineraalaineid. Mustsõstrad annavad meie immuunsüsteemile tõuke, aitavad vältida erinevaid põletikke ja haigusi ning on kasulikud ka seedimisele.

Kuidas valida mustsõstraid mahla valmistamiseks
Esimene samm mustsõstramahla valmistamisel on valida parimad marjad. Oluline on valida marjad, mis on piisavalt küpsed ja maitsevad hästi. Oluline on ka see, et marjad ei oleks liiga pehmed ega liiga kõvad. Mustsõstrad võib eelnevalt kodus korjata või osta turult või poest.

Enne mahla valmistamist tuleb marjad sorteerida ja pesta. Marjadel ei tohiks olla võõrkehi ega mustus. Ühtlasi, tuleks marjad ära kuivatada, eelistatavalt kasutades kuiva paberrätikut või rätikut.

Mustsõstramahla valmistamine
Kuna mustsõstramahl sisaldab aineid, mis võivad kleepuda, peetakse mustsõstra mahla valmistamist tavaliselt keerukamaks. Siin on üks võimalik retsept mahla valmistamiseks:

Kõigepealt tuleb valmistada mahlapress. Selleks, võib kasutada tavalist mahlakeskust, mahlapressi või ka blenderit. Oluline on valida piisavalt võimas riistvara, et vältida jääkide tulistamist. Mustsõstraid võib ka purustada käsitsi ja seejärel mahlapressiga mahla välja pressida.

Pärast mahlapressi ettevalmistamist ja mustsõstratega käsitlemist, võib alustada mahla pressimist. Kõigepealt tuleb marjad mahlapressi tõsta ja neid siis ettevaatlikult purustada. Võib ka käsitsi marju purustada ning seejärel mahlapressiga mahla välja pressida. Jahutamine ei ole vajalik.

Kui kogu mustsõstramahl on pressitud, tuleks see kurnata läbi sõela. Võib kasutada ka spetsiaalseid filtreerimisriide. Mustsõstramahla eemaldamisel tuleb kasutada hoolikust ja valvatust, et hoida ära mõru maitset ja teravaid triipe.

Järgmisena tuleb lisada mahlale suhkur vastavalt maitsele ja segada hästi. Võib kasutada ka mett või muud looduslikku magusainet. Mustsõstramahl peaks valmis olema tarbimiseks kohe või võib hoida külmkapis umbes 7 päeva.

Kokkuvõte
Mustsõstramahla valmistamine kodus on lihtne, kuid nõuab kannatlikkust ja hoolt. Enamiku kodumajapidamiste jaoks on mahla tegemine kaitsva säilitusvahendiga vajalik, et vältida mikroobide levikut. Kodus valmistatud mustsõstramahl on aga täis värsket maitset ja kasulikke toitaineid. Ole hoolikas, kui sa valmistad mahla ise.

Veel.