Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha krõbekana?

Kuidas teha krõbekana: retseptid ja nipid mahlaka kanapeenra saamiseks

Krõbekana on populaarne kerge õhtusöök, mis sobib ideaalselt nii lastele kui täiskasvanutele. Krõbeda pealmise kihiga ja mahlase sisuga kanatükid on üks lemmiktoite enamikes peredes. Siin saate teada, kuidas ise kodus krõbekana valmistada ja millised nipid aitavad teil saavutada täiusliku tulemuse.

Esmalt on oluline valida õige kana. Krõbeda pealmise kihiga kanatükid saate kõige paremini, kui kasutate nahaga kanafileed või kana reieosa. Need tükid on piisavalt paksud ja sobivad ühtlaselt küpsetamiseks. Kui ostate kana juba tükeldatult, siis vaadake kindlasti, et tükid oleksid küpsemiseks piisavalt suured.

Nüüd räägime krõbeda kihiga pealmise osa valmistamisest. Selleks segage riivsai, soola, pipra ja muude soovitud maitseainetega eraldi kausis. Seejärel hõõruge kanafileed või -koivad kergelt maisitärklisega ja seejärel kastke need munavalgesse. Seejärel võtke tükid munavalgest välja, kastke need riivsai ja maitseainetega segatud segusse ja kandke need pannile. Teie krõbeda kihiga pealmise osa valmistamiseks on oluline ka õli. Loomulikult võite kasutada mis tahes taimeõli või isegi päevalilleõli, kuid kõige paremad tulemused saadakse kanatükkide küpsetamisel õlis, mis talub kõrgeid temperatuure. Näiteks võib kasutada kookosõli, rafineeritud oliiviõli või muud köögiviljaõli.

Krõbekana on kuulus ka oma eriti mahlase sisu poolest. Koduse krõbekana valkude säilitamiseks ja safti säilitamiseks on mitu erinevat viisi. Üks viis selle saavutamiseks on tükke enne küpsetamist lahjalt jahu ja muna lahusega katta. Seega saab kanatükkidele kihi kooriku, mis hoiab siseosa kokku surutuna ja varjab kuumuse mõju vähemalt esimese küpsetusetapi jooksul.

Lisaks on oluline mõelda küpsetusaja peale. Tavapärane küpsetusaeg on umbes 20-25 minutit. Kui soovite aga ekstra krõbedat kana, on soovitatav temperatuuri kergelt vähendada ja küpsetusaega pisut pikendada.

Samuti tuleks kaaluda ahju temperatuuri. Enamik inimesi soovitab küpsetada krõbedat kana temperatuuril 200°C, 220°C või isegi 230°C. Kuid kui olete just alustanud, on soovitatav alustada temperatuuriga 180-190°C, et mitte riskida liiga kuiva ja kõva kanaga. Pärast selle valmimist võite alati tõsta temperatuuri ja küpsetusaega.

Kokkuvõtteks võib öelda, et krõbeda kihiga pealmise osa ja mahlase sisu saavutamiseks on oluline kasutada õiget kana tükki, valmistada pealmistes osades kiht riivsaiaga, valmistada õige muna-jahu segust, kasutada piisavalt õli küpsetamiseks ning mõelda küpsetusaja ja temperatuuri peale. Kui seda retsepti järgite, saate kerge vaevaga oma kodustes tingimustes valmistada maitsva krõbekana. Proovige järele!

Veel.