Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kotlette?

Kuidas teha kotlette

Kotletid on Eesti köögis väga populaarne toit, mida sageli serveeritakse koos kartulite, kastme ja salatiga. Kuigi tegemist võib tunduda lihtsa toiduga, on õige kotleti valmistamine palju keerulisem kui esmapilgul tundub. Selles artiklis tutvustame teile, kuidas valmistada maitsvaid kotlette, mis on väljast krõbedad ja seest mahlased.

Valige õige liha

Esimese sammuna tuleks valida õige liha, mis sobib kotleedi valmistamiseks. Kõige populaarsemad valikud on sealiha, veiseliha ja kana, kuid võite ka kasutada lambaliha või hakklihasegu. Pidage meeles, et rasvasem liha annab mahlakama tulemuse.

Haki liha

Kui olete valinud õige liha, tuleks see hakkida. Kui kasutate hakklihasegu, siis tavaliselt pole see vajalik. Liha võib hakkida kas noaga või kasutades hakklihamasinat. Oluline on see, et liha oleks piisavalt peeneks hakitud.

Lisa täiendavad koostisosad

Kui olete hätta jäänud, milliseid koostisosi lisada, siis kehtib reegel – mida lihtsam, seda parem. Kotleti põhikoostisosad on liha, leib või saiajämeduselt riivsai, muna, piim ning sool ja pipar. Lisaks võite lisada sibulat, küüslauku, maitseaineid, ürte või riivitud juustu.

Sega hoolikalt kokku

Enne kotlettide vormimist on väga oluline koostisosad korralikult kokku segada, kuid mitte liiga palju näppida, et liha ära ei purustaks. Parim on kasutada selleks käsi.

Vormi kotletid

Kui segu on valmis, tuleb see vormida kotlettideks. Siin on oluline, et kotletid oleksid ühesuurused ning piisavalt kõvad, et ei puruneks praadimise ajal. Ideaalne variant oleks moodustada kerge kumerus ning umbes 2cm paksune.

Katsu küpsetamist

Enne praadimist testige segu koostisosi ja maitseid taimset õli piserdades ja kuumal pannil küpsetades. Ainult nii saab aru, kas teie valmistatavad kotletid on õiged.

Küpseta korralikult

Kogu kotlettidega manipuleerimine on läbi ning nad on valmis praadimiseks. Kotletid tuleks praadida mõlemalt poolt kuldpruuniks, seejärel vähendage kuumust ja kuumutage neid, kuni need on täielikult valmis, kuid mitte kuivad.

Kotlettide juurde sobivad hästi praejuurviljad, kartulipuder, riis, riivitud porgandid, salat vmt. Minge oma kohaliku poe puhvetisse ning ostke endale kotleti söömiseks sobivad seadmed. Kui te olete valmis suureks kokaks ja olete endas kindel, siis võite katsetada ka erinevaid kotleti tarvikuid ja nende valmistamist.