Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kohvi?

Kuidas teha kohvi

Kohv on üks levinumaid jooke kogu maailmas, mida armastavad miljonid inimesed. Enne kui kohvile käed külge panete, on hea teada erinevaid meetodeid, kuidas seda valmistada. Olenevalt sellest, millist tüüpi kohvi soovite teha – kange, mõõduka või kofeiinivaba – on olemas erinevaid viise, kuidas kohvi valmistada. Selles artiklis räägime, kuidas valmistada oma kodus kvaliteetset kohvi.

Sissejuhatus kohvile ja selle ajaloole

Kohv on üks kõige kulutatumaid jooke maailmas, hinnates selle aroomi, maitse ja mõju kehale, eriti hommikul. Looduses leidub kahte kohviliiki, Arabica ja Robusta. Arabica on kohvipuu tuntud kõrgeima kvaliteediga ja soovitame seda kasutada kohvi valmistamisel.

Kohviveski kasutamine

Enne kohvi valmistamist peate jahvatama oma kohvioad. Kui te seda ise pole varem teinud, on see üsna lihtne. Kuid te peate otsustama, millist jahvatusastet kasutada. Kui soovite nõrka kohvi, siis kasutage jämedamat jahvatusastet, kuid kui eelistate tugevat kohvi, siis kasutage peenemat jahvatusastet.

Kohvimasina kasutamine

Kohvimasin on paljude lemmikvidinate hulgas, mis võimaldab teil valmistada tõeliselt häid kohvijooke oma kodus mugavalt. Esiteks peate paigaldama kohvipadrunid ja veenduge, et kohviveski seaded sobivad teie valitud padrunitega. Seejärel lisage vesi paaki ja vajutage valmistamisnuppu.

Kohvimasina hooldamine

Kohvimasina õige hooldamine tagab selle pikaealisuse. Seda tuleb puhastada regulaarselt, kasutades spetsiaalset puhastuslahust. Kohvimasina katlasse võib tekkida lubjakivi ja seetõttu peab seda puhastama viinahappega.

Vee ja kohvi suhe

Kohv on enamasti valmistatud vesi- kohvi segamisest. Oluline on teada suhet, kui palju vett ja kohvi tuleks kasutada. Kasutage arvutusena 20 grammi kohvi kohta 300 ml vett. Kuid kasutage seda ainult juhul, kui teil pole kohvimasinat. Kohvimasinad teevad seda automaatselt õiges vahekorras.

Kohviveski tagasiside

Enne jahvatamist peate veenduma, et kohviveski seaded on õiged. Kui soovite tugevat kohvi, siis kasutage peenemat jahvatusastet. Kui soovite nõrka kohvi, siis kasutage jämedamat jahvatusastet. Kohvi jahvatamine kodus ei ole sugugi keeruline, kui teil on kohviveski.

Kohvi valmistamine presskannus

Presskann on suurepärane alternatiiv kohvimasina jaoks, kuid nõuab rohkem pingutust. Koorige oma kohvioad ja lisage need kannu. Seejärel lisage keev vesi ja segage korralikult. Valage kohv tassidesse ja valmistage ette peenikese joaga kauss.

Mis on Aeropress ja kuidas kasutada

Aeropress on kohvivalmistamise meetod, mis võimaldab teil valmistada väga head kohvi kiiresti ja mugavalt. Selleks, et Aeropressiga kohvi valmistada, lisage oma kohv oma kruusi ja valage veega. Asetage kruus Aeropressi, vajutage ja valage kohv. See on kõik.

Kohvi valmistamine espressomasinaga

Kui soovite valmistada itaalia stiilis kohvi, siis on espressomasin parim valik. Espressomasina kasutamine nõuab natuke rohkem pingutusi kui kohvimasina või presskanu puhul. Kuid protsess on üsna lihtne. Lisage oma kohvioad masina otsa, suruge nuppu ja oodake, kuni teie kohv on valmis.

Kokkuvõtteks

Kohvi valmistamine võib tunduda keeruline, kuid kui õpid selle hästi selgeks, saate seda vaid nautida. Nagu näete, on nii rikkalikke kui ka lihtsaid viise, kuidas seda valmistada. Peamine on leida endale sobiv meetod, mis sobib teie isiklikele eelistustele. Kui soovite valmistada väga head kohvi, siis on esimeseks sammuks kohvimasina või presskannu olemasolu.

Veel.