Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kilesauna?

“Kuidas teha kilesauna? Tee oma kodu hubasemaks!”

Kilesaun on kerge, lihtne ja odav alternatiiv tavalisele puidust saunale ning sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad üles seada saunade välistmõõtmeid. Lisaks on kilesaunad lihtsad monteerida ning sobivad hästi inimestele, kel pole kogemusi puidutööga.

Kui teie unistus on omada oma väikest saunaruumi, kuid teie eelarve on piiratud, siis siin on mõned lihtsad sammud, mida peaksite järgima, kui soovite omaenda kilesauna valmistada:

Valige sobiv koht

Kõigepealt peaksite valima koha, kus soovite oma kilesauna paigaldada. Parimad kohad on tavaliselt kusagil tagahoovis või aias. Enne kilesauna asukoha määramist veenduge, et sinna sobib paigutada kaevu või torustikku, juhul kui otsustate ka selle oma kilesauna rajada.

Valmistuge ehitamiseks

Peale sobiva koha valimist on järgmine samm valmistuda kilesauna ehitamiseks. Selleks ostke kõik vajalikud materjalid ette, et neid oleks võimalikult lihtne paigaldada.

Kui otsustate osta kilesauna ehituskasti, peaksite järgima kaasasolevaid juhiseid, et kõik paigaldused saaksid õigesti ja turvaliselt tehtud.

Alusta ehitamist

Kilesauna ehitamiseks kulub tavaliselt paar päeva. Selleks, et kilesaun valmis saaks, peaksite järgima mõnda lihtsat sammu:

– Esmalt tuleks valmistuda sobiva aluspinnase paigaldamiseks, mis tagab stabiilsuse.
– Seejärel paigaldage raam, mille jaoks võite kasutada selleks spetsiaalselt ettevised talad, mis juba kaasas kilesauna ehituskastis või ise valmistatud talasid.
– Kinnitage raamistik.
– Kruvige kinni ka lõuendid, mis annavad kilesaunale tugevuse ja stabiilsuse.
– Lõigake kile sobivale pikkusele ning kinnitage see kilesauna raamile.
– Veenduge, et kile oleks nii pingul kui võimalik.
– Kui kõik tahke kaasatavadelemendid on kinnitatud, on võimalik kilesaun mõne tunniga kuumaks kütta.

Kilesauna kasutamine

Kui olete oma kilesauna ettevalmistamise lõpetanud, on nüüd aeg seda kasutama hakata. Kilesauna kasutamiseks on vaja kütteseadet, mis sobib saunas kasutamiseks. Enamasti on see puuküttekatel, kuid on ka elektrilisi alternatiive.

Kõige olulisem on meeldiv ja mõnus atmosfäär, mille loovad kerge lõhn ning meeldiv saunamusa. Kilesauna võib kaunistada erinevate taimede ning meelepäraste aksessuaaridega, et see looduslähedasemaks muuta.

Kokkuvõte

Kokkuvõtlikult on kilesaun lihtne, mugav ja odav variant puidusauna alternatiiviks. Ehkki selle valmistamine võib tunduda alguses keeruline, on see tegelikult üsna lihtne ja selle kasutamine on kindlasti nauditav kogemus.

Kuidas teha kilesauna on siin lühidalt ja põgusalt esitatud. Kõige olulisem on võtta samm-sammult, järgida juhiseid ning mõelda enne ehitamist hoolega analüüsides läbi erinevaid aspekte, et kilesauna püstitamine läheks sujuvalt ning et tulemus oleks täpselt selline, nagu olete ette kujutanud. Ärge unustage pidada nõu professionaaliga, et saada vajalikku abi, kui peate midagi oma projektiga seoses lahendama.

Veel.