Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha ekraanipilti?

Kuidas teha ekraanipilti

Ekraanipilt on üks lihtsamaid viise oma ekraani info jagamiseks. See võimaldab teil jäädvustada kõik oma ekraanil kuvatava ja jagada seda lihtsalt teiste inimestega. Käesolevas artiklis räägime sellest, kuidas teha ekraanipilti erinevates seadmetes – arvutites, nutitelefonides ja tahvelarvutites.

Arvutis

Kõige tavalisem viis ekraanipildi tegemiseks arvutis on kasutada “Print Screen” ehk “PrtScn” nuppu klaviatuuril. Seda nuppu vajutades talletab arvuti ekraanipildi clipboardile. Pärast seda saate pildi kleepida sobivasse programmide, näiteks Microsoft Paint’i või Photoshopi.

Windowsi kasutajatel on võimalik teha ka vaid osalist ekraanipilti. Selleks tuleb enne “Print Screen” nupule vajutamist vajutada “Alt” ja “PrtScn” nuppe samal ajal. Seejärel salvestab arvuti ainult aktiivse akna pildi. Ekraanipilti saate teha ka erinevate tarkvarade, näiteks Greenshot või Lightshot, abil. Selliste programmid võimaldavad lisaks ekraanipildi tegemisele ka selle töötlemist ja jagamist.

Macs on varustatud spetsiaalse klahvikombinatsiooniga ekraanipildi tegemiseks. Vajutage klahvikombinatsiooni “Command” + “Shift” + “3” või “Command” + “Shift” + “4”. “Command” + “Shift” + “3” pildistab kogu ekraani, “Command” + “Shift” + “4” aga võimaldab teil valida, millist piirkonda soovite jäädvustada.

Nutitelefonis

Nutitelefonis ekraanipildi tegemiseks on tavaliselt vaja vajutada “Power” ja “Volume Down” nuppe. Kombineerides need nupud samal ajal, saate salvestada ekraanipildi. Nutitelefonis saate teha ka GIF-faile, mis võimaldavad jäädvustada kogu ekraani dünaamilist tegevust. Selleks tuleb avada ekraanipildirakendus ning valikusse lisada GIF-nupp.

Tahvelarvutis

Tahvelarvutis ekraanipildi tegemiseks saate kasutada samu meetodeid nagu nutitelefonis. Tavaliselt on vaja vajutada “Power” ja “Volume Down” nuppe samaaegselt, et salvestada ekraanipildi. Kui kasutate iPadi, võite proovida vajutada samaaegselt “Home” ja “Power” nuppe.

Kokkuvõtteks

Nagu selgus, on ekraanipildi tegemine väga lihtne ja kiire protsess erinevates seadmetes. Arvutis saate kasutada sisemist klaviatuuri, nutitelefonis ja tahvelarvutis peate aga kasutama erinevaid nuppude kombineerimisi. Oluline on meeles pidada, et ekraanipilt on suurepärane viis oma ekraani info jagamiseks ning võib olla väga kasulik nii isikliku kui ka professionaalse suhtluse jaoks. Soovime teile palju edu järgmiste ekraanipiltide tegemisel!

Veel.