Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha aiamööblit?

Kuidas teha aiamööblit – samm-sammult juhend

Aiamööbel on suurepärane lisand igale õuealale – olgu selleks aed, rõdu või terrass. See on koht, kus saate lõõgastuda, nautida loodust või veeta aega oma lähedastega. Kuid aiamööbel võib olla ka kallis ning tihtipeale ei leia kvaliteetset mööblit, mis vastaks teie ootustele ja eelarvele. Just seepärast, selles artiklis ma õpetan, kuidas saate ise valmistada aiamööblit, mis on vastupidav, ilus ja mis rõõmustab teie südant veel aastaid hiljemgi.

Valige sobivad materjalid ja tööriistad

Aiamööbli valmistamiseks on vaja sobivaid materjale ning tööriistu, mis on vastavuses teie plaaniga. Kõige sagedamini kasutatavad materjalid on: puit, vineer ja metall. Kõik need materjalid on vastupidavad ning sobivad suurepäraselt välistingimustesse.

Tööriistade osas on vaja järgmisi esemeid:

– Saag
– Puurmasin
– Liivapaber
– Peitel
– Kruvikeeraja
– Haamer
– Töölaud

Seejärel võite asuda ettevalmistustööde juurde.

Plaanige mööbli kokku panek

Esimene samm aiamööbli valmistamisel on planeerimine. Oluline on otsustada, millist tüüpi mööblit te soovite valmistada. Kas teie plaanis on valmistada diivan, aialaud, toolid või midagi muud? Seejärel valige materjalid ning alustage töö tegemisega.

Lõigake ja lihvige

Kasutades saega, lõigake vineer või puit parajaks suuruseks. Kui plangu mõõdud on paigas, eemaldage pinna ebatasasused ning karestage seda liivapaberi abil. Veenduge, et kõik servad oleksid siledad ja lõigatud, kuna see hoiab ära võimalikke vigu ja kahjustusi hiljem.

Paigaldage nurgikud ja ühendused

Aiamööbli karkass nõuab tugevat ja kindlat konstruktsiooni, seetõttu on oluline valida õige ühenduskinnitus vineeri või puidukarkassi kokku panemiseks. Kasutage kruvisid ja mutreid, nurgikuid, naelu või kleepe. Jälgige, et kõik osad oleksid kindlalt paigaldatud ning küljed kokku pandud.

Liivapaberiga hõõrudes pehmendage kõvad servad

Hõõruge mööblit liivapaberiga, et pehmendada kõik karedad servad ja eemaldada kõik tükid, mis võivad hõõrumisel nahka kraapida. Seejärel kasutage lappi, et eemaldada kogu tolmu, mis on tekkida võinud.

Hingede ja kruvide paigaldamine

Kui kõik tükid on paigas, peate lisama hinged ja kruvid, et kinnitada mööbel üksteise külge. Reguleerige neid, et nad oleksid hästi paigaldatud ja mugavalt kasutatavad.

Värvige või lakkige oma aiamööbel

Viimane samm on aiamööbli viimistlemine. Kasutage sisetingimustele vastavaid värve, et vältida mööbli värvi tuhmumist ning kokkupuudet niiskuse ja niiskusega. Teine lahendus on kasutada lakki, et kaitsta teie aiamööblit UV-kiirguse, tuule ja vihma eest.

Kokkuvõttes on aiamööbli valmistamine lihtne, kui teil on õige tööriistade komplekt ja sobivad materjalid. Järgige selle artikli juhiseid samm-sammult ning teie kodus on peagi kaunis ja unikaalne aiamööbel.

Veel.