Nullkulu

Nullkulu

kuidas tapeetida?

Kuidas tapeetida – kuidas muuta oma kodu ilusamaks

Tapeetimine on üks lihtsamaid võimalusi, kuidas oma kodu ilusamaks muuta. On mitmeid viise, kuidas seda teha, kuidas valida parim tapeet? Mis on kõige olulisemad asjad, mida tapeedi panemisel tuleks silmas pidada? Järgnevalt uurime üksikasjalikult, kuidas tapeetida, alustades vajalike materjalide nimekirjast ja lõpetades lõpliku tulemusega.

Lähteaine – tapeetimismaterjalid

Enne kui alustate tapeetimist, peate juhtima tähelepanu vajalikele materjalidele. Siin on mõned materjalid, mida peate ostma:

Tapeetmaterjal – Paber, vinüül, klaaskiud tapeet, fliis tapeet, metall tapeet
Mõõdulint
Skalpell
Liim
Lae- või põrandavaip
Tangid või lõikuri nuga
Kummist rull

Samm 1: Tapeetimispinna ettevalmistus

Enne tapeetimise alustamist tuleb sein puhastada tolmu ja mustuse eest. Eemaldage kõik seinakonksud, pistikupesad ja lülitid. Kui teil on tapeet, mida tuleks eemaldada, kasutage spetsiaalset tapeetide eemaldajat ja kriipi ja kraapige tapeet hoolikalt seinalt maha. Kui sein on sile ja puhas, kontrollige üle, kas sein ei ole ebaühtlane. Kui teil on ebaühtlus, kasutage T-fixit kitt ja lihvimispaberit ning lihvige sein tasaseks.

Samm 2: Mõõtke seina laius

Tapeedi koguse määrab seina kõrgus ja laius. Seinalaius mõõdetakse meetrilindiga. Kuna tapeetmaterjale pakutakse erinevates suurustes, valige sobiv suurus, mis sobib teie seina kõrgusega. Kui tapeet on lühem kui sein, peate ostma rohkem, et saaksite katta terve seina.

Samm 3: Lõigake tapeet õigesse mõõtu

Kui olete tapeetmaterjali ostnud, peate selle õigesti valima. Mõõtke tapeedi pikkus meetrilindiga ja lõigake see õigesse suurusesse, et see mahuks seina soovitud kõrgusele. Lõigake tapeet alla ja üles umbes 5 sentimeetrit üle teie soovitud suuruse.

Samm 4: Lõigake tapeet ribadeks

Kui olete tapeedi valitud, peate lõikama selle ribadeks. Lõigake tapeediribad 5 meetrine, seejärel mõõtke tapeedi ribad ka seinale. Kui ribad on lõigatud, asetage need lauale ja hoidke neid kindla kauguse kaugusel, et liim ei määriks neid.

Samm 5: Liimi tapeet

Kõige olulisem osa tapeetimisprotsessist on seina liimimine. Liimimisprotsess on oluline tagamaks, et teie tapeet jääb kauaajaliseks. Jaotage liimi nii, et kogu seina ulatuses oleks võimalik liim kanda. Kandke tapeedi riba kinni lauale ja kasutage liimi ühtlaselt kogu tapeedi ribal. Võtke rull ja rullige tapeet seina peale. Mõlemad servad peavad olema kleepunud.

Samm 6: Kordamine

Korrake protsessi, kuni kogu sein on tapeediga kaetud. Kui peate lõikama veereid lahtiste kujundite jaoks, veetke need ribad ettevaatlikult lauale, mida olete seina suunas pannud. Võtke puhas skalpell ja lõigake tapeedist soovitud kuju. Kui tapeet on paigaldatud, võib tekkida mõningaid õhumullid. Kandke seina keskelt õrnalt käsitsi õhumullid välja.

Samm 7: Lõplik tulemus

Kui olete kõik tapeediga kaetud, kontrollige tulemust uuesti. Veenduge, et tapeet oleks tihedalt seinas kinni. Kui hele tapeet on kasutatud, veenduge, et tapeet ja seelik oleksid sama värviga, et vältida ebaühtlast ilmet. Kui sein on heledam valgusti, minge lähemale tapeedile ja tõmmake kõik õmblused kaevu. Seejärel puhastage müra tapeetimisharjaga.

Kokkuvõtteks

Kui järgite neid 7 sammu, saate tapeetida seina nagu tõeline professionaal. Ärge unustage kasutada kõiki vajalikke tarvikuid. Kui teil on küsimusi, konsulteerige tapeedimüüjaga. Kui teil on piisavalt kannatlikkust ja tehnilisi teadmisi, saate oma kodu kaunimaks muuta. Naudi uut seina!

Veel.