Nullkulu

Nullkulu

kuidas sulatada külmunud torusid?

Kuidas Sulatada Külmunud Torusid

Kui teie küte või veetorusid ei kasutata, võivad need külmuda. See on tavaline probleem paljudes majapidamistes ja see võib olla tõeline peavalu. Torud võivad külmuda põhjusel, et nad on halvasti isoleeritud või kui temperatuur on väga madal. Kui teie torud on külmunud, peate need sulatama, et saaksite vältida torude purunemist. Selles artiklis räägime sellest, kuidas sulatada külmunud torusid.

Selles artiklis käsitleme järgmisi teemasid:
Kuidas torud külmuvad?
Kuidas avastada külmunud torusid?
Kuidas sulatada külmunud torusid?
Kuidas vältida tulevikus külmunud torusid?

Kuidas torud külmuvad?

Veetorud võivad külmuda, kui nende ümbrus-temperatuur langeb allapoole seda piiri, mille torud taluda võivad. Külmumist võib soodustada halb isolatsioon, kõrge õhuniiskus, pidurdamine voolus, sügavkülmikutest tulevad külmad õhuvoolud jne. Külmumise oht jääb endiselt, isegi kui torud on välitingimustes kaevatud maapinda, kuna külmumine hakkab toru pinnalt ja levib järk-järgult.

Kuidas avastada külmunud torusid?

Külmunud torud võivad anda mõned märgid. Kõige tavalisem sümptom on vee voolu täielik või osaline blokeering. Vee surve võib langeda tavaliselt jooksva praeguse ja võib esineda ebameeldivat “risu” heli torude sees. Kui teil on kahtlus, et torud võivad olla külmunud, on soovitatav torud visuaalselt üle vaadata ja tunda neid kätel. Kui torud on külmad, võivad nad olla väga külmad puudutamisel või kaetud jää kihiga.

Kuidas sulatada külmunud torusid?

Kui te märkate, et teie torud on külmunud, tuleb neid kohe sulatada. Sulatamisprotsess on üsna lihtne, kuid seda tuleb teha ettevaatlikult ja ilma kiirustamata.

Esiteks, kontrollige, kas torud on terved ja ei ole pragusid ega lekkeid.
Sulatage kõigepealt torude lähikonnal, millele järgneb seejärel tsükkel lähemal veemõõtjale.
Avage kõik kraanid (ja vannitoa- ja pesumasinajuhtmed) esimesel korrusel, lammutage teine korrus ja suured torud jne. Võite kasutada vanni, ämbrit või suurt ämbrit, et koguda tilku.
Kasutage kuuma vett, kuid mitte keeva veega, mille temperatuur võib torusid kahjustada. Kolm kuni viis minutit peakski olema piisav aeg, et torud sulaksid, seega ärge palun liiga pikalt ega valage torust mööda keeva vett.
Kui vesi hakkab voolama vabalt, sulgege kõik kraanid ja kuivatage torud rätikuga, et vältida uuesti jäätumist.
Kontrollige torusid, et veenduda, et midagi ei ole vigastatud. Küsinud paigalduse või kanalisatsiooni äravoolu torude kohal uuesti isolatsiooni.

Kuidas vältida tulevikus külmunud torusid?

Isoleerige torusid. Kõige tõhusam viis torude isolatsiooni täiustamiseks on vähendada õhu liikumist torude ümber. Seda saate teha kõigepealt vähendades pragusid seinte mööda, avade, uste ja akende ümber. Täielikuks isolatsiooniks saab torud ümbritseda spetsiaalse isolatsioonikihiga.
Lase kraanide veetilku hoida, kui temperatuur langeb alla null kraadi. Liikumisvõime hoiab ära vee torudest ja võib hoida neid soojana.
Lõigake torud lahti ja tühjenduge vett. Vee torud, mis jäävad kevadeni tühjaks, ei saa külmuda ja ei pea tingimata isolatsiooni kasutama.
Üritage hoida soojust oma majas. Kui teie kodus on soe, on ka teie torud tõenäolisemalt soojad ja ei külmu isegi siis, kui väljas on väga külm.

Kokkuvõte

Kui teie torud on külmunud, võivad need olla tõeliseks probleemiks. Kuid nüüd, kui teate, kuidas sulatada külmunud torusid, saate selle probleemi lahendada kiiresti ja hõlpsalt. Olge ettevaatlik ja ärge kiirustage hetkega, kui teete sulatamist, ja ärge unustage, et isolatsioon on parim vältimisviis igasugustele torude külmumistele.

Kas vajate spetsialisti külmutatud torude sulatamisel? Võtke meiega ühendust ja saate professionaalne abi.

Veel.