Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada youtuberiks?

Kuidas saada YouTuberiks

Tervitused YouTuberite maailma! Kas soovid olla järgmine YouTuber, kellel on üle miljoni jälgija ja tonni toetajaid? Kui jah, siis ära käi enam otsimas, sest meil on sulle ideaalne lahendus, kuidas seda teha.

Oleme kogunud kõik olulise info, mida pead teadma, et alustada oma teekonda YouTuberina. See artikkel räägib kõigest sellest, mida pead teadma, et saada silmapaistvaks YouTuberiks.

Vali oma nišš ja leia oma sihtrühm

Kui sul on mõni kirg või huvi, siis on tõenäoliselt ka teisi, kes kipuvad olema sinuga samal lainepikkusel. Esmalt pead välja mõtlema, millist sisu tahad luua ja kellele seda suunata. Mõtle oma nišile ja alusta oma sihtrühma defineerimisega.

Mõistlik on oma nišš leida ja seejärel teha oma uurimistööd, et avastada, kas on turul potentsiaalset publikut. Kuid ennekõike pööra tähelepanu oma kirgele ja loo sisu, mis sind kirglikuna hoiab.

Loo oma brand

Kui sinu nišš on valitud, tuleb edasi liikuda ja alustada enda brändinguga. Bränding on sinu positiivse kuvandi loomine, et luua identiteet ja tõmmata vaatajaskonda.

Kasuta oma loovust ja loo endast visuaalne identiteet. Näiteks hea nimi ja logo koos värvi- ja fontide paletiga aitavad kaasa tervikliku brändi kuvandi loomisele. Seda peaksid kasutama kogu oma sisu loomisel.

Loo sisu oma Youtube kanalile

Kui sinu bränd on kujunenud ja oled määranud oma nišši, on järgmine samm sisu loomine oma Youtube kanalile. Tee oma Youtube kanalil heade kvaliteetsete videote loomine nii, et inimesed tahaksid nendele videotele tagasi tulla. Tee kindlasti selgeks oma olemuse ja võta endaga kaasa oma isiksus ja stiil.

Õpi, kuidas oma videoid optimeerida

Youtube on suuruselt teine otsingumootor pärast Google’i. Seega on oluline teada, kuidas optimeerida oma videoid, et nad oleksid nähtavamad ja atraktiivsemad.

Kasuta yt algoritmi tundmiseks otsingumootori optimeerimise (SEO) vahendeid. Pealkiri, kirjeldus ja märksõnad peavad sisaldama täpselt seda, mida inimesed teie videot otsides ja leidmisel sisestavad.

Jäta oma vaatajaskonnaga suhtlemiseks aega

Youtube on suurepärane võimalus suhelda oma publikuga ja moodustada lojaalset jälgijaskonda. Võimalus väljunemiseks kommentaaridele või otsevestlused võivad hoida sind alati oma vaatajatega kontaktis. Kasuta oma fännibaasi üles ehitamist aktiivse feedbacki kogumiseks.

Lisaks YouTube’ile näed tulemusi ka teistes platvormides. Seega räägi edasi, kuidas oma publikuga suhelda ja arendada ka nende platvormide kanaleid, näiteks Instagrami, Snapchat, Tik-Toki ja teiste sotsiaalmeedia kanalite jaoks sobivaid platvorme.

Raha teenimise võimalused

Kui oled oma Youtube kanali loomisel palju tööd teinud ja kogunud sadu, või isegi tuhandeid vaatajaid, siis võib olla aeg raha teenimise võimalused välja uurida.

Sul on võimalused teenida raha reklaamide, sponsorluse, toodete või teenustega, kuid selleks peab sinu kanal tõesti hea olema. Ära keskendu kohe raha teenimisele, vaid loo sisu, mis on sind kirglikuna hoidnud juba algselt, et raha jõuaks sinuni peagi.

Kokkuvõte

Youtube on tõestatult üks parimaid meetodeid oma sisu ja isiksuse tutvustamiseks maailmale. Järgides neid samme, saad kindlasti oma õige sihtrühma ja publiku enda alla. Pea meeles, et oma sisu loomine on kõige olulisem osa oma YouTube’i karjäärist. Kui sa oled kirglik ja unistad paljude vaatajate ees rääkimisest, võid leida end alati edukana YouTuberina!

Veel.