Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada vistrikest lahti?

Kuidas saada vistrikest lahti – tõhusad meetodid ja nõuanded

Vistrikud võivad olla tõeline nuhtlus, eriti noorukieas, kuid ka täiskasvanueas. Tegelikult mõjutavad vistrikud umbes 80% elanikkonnast mingil eluperioodil, mis tähendab, et peaaegu kõik peavad nendega kunagi tegelema. Kuigi vistrikud ei pruugi tervist ohtu seada, võivad nad põhjustada ärevust ja häirida inimeste enesekindlust. Õnneks on mitmeid tõhusaid meetodeid, mis aitavad vistrikest lahti saada. Järgnevalt kirjutame erinevatest meetoditest, mis aitavad vistrikest vabaneda.

Kuidas vistrikud tekivad?

Selleks, et võidelda vistrikega, on tähtis mõista, kuidas need tekivad. Vistrikud tekivad siis, kui poorid saavad ummistunud rasu, bakterite ja surnud naharakkudega. Rasu toodetakse meie naha all olevates rasunäärmetes. Kui poorid blokeeruvad, hakkab rasu kogunema. See tekitab ideaalse kasvulava bakteritele ja algab põletikuline protsess, mille tulemusena tekib vistrik.

Kuidas vistrikke ära tunda?

Enne kui asud välja otsima erinevaid meetodeid vistrikkest lahti saamiseks, on oluline teada, milline vistrikuga tegu on ning millist tüüpi vistrik võib sinu nahal tekkida.

Mustpea: Mustpead tekivad pooride ummistusest, mis on avatud ja seetõttu muudavad mustuse sissepääsu ja väljumise lihtsamaks. Mustpead võivad tekkida ka sellistes kohtades, kus nahk on paks, näiteks põsesarnadel.

Valgepea: Valgepead tekivad pooride täieliku blokeerimisega, muutes rasu sisse- ja väljumise raskeks. See ilmneb väikeste kõrgendatud tükkidena naha pinnal, mis ei ole punased. Valgepead paiknevad tavaliselt ninas, lõual ja viljalihas.

Papulopustulaarne vistrik: Seda tüüpi vistrikud on punase põletikulise suurenenud ala naha pinnal, millel on valge peaga vistrik ja punetus ümber. Need võivad olla suured ja väikesed ning paikneda kõikjal kehal.

Nodulaarne vistrik: Nodulaarsed vistrikud on suured, kõvad ja valulikud. Need tekivad siis, kui akne all olevad poorid muutuvad põletikuliseks ja paisuvad.

Akne tsüstid: Tsüstiline akne on kõige raskem akne tüüp ja tekib siis, kui vistrik põletikuliseks ja sügavaks muutub. Vistrikus on vedelik ja see võib nakatuda mujale kehasse, põhjustades tõsisemaid terviseprobleeme.

Esimene samm vistrikest lahti saamiseks: õige näohooldus

Enne kui muud meetodid appi võtta, peaks õige näohooldus olema peamine prioriteet. Õige näohooldus aitab vältida rasu kogunemist pooridesse, ühtlasi vähendab ka vistrike arvu. Siin on mõned olulised sammud, mida sa peaksid igapäevaselt jälgima:

Puhasta oma nägu hommikul ja õhtul: Pese oma nägu hommikul ja õhtul mõne neutraalse näopesu vahendiga, mis aitab eemaldada liigse rasu, mustuse ja surnud naharakud ning kaitsta nahka kahju eest.

Kasuta niisutavat kreemi: Kui sa puhastad oma näo liigsest rasust, siis samal ajal kaotab nahk ka mõningad olulised õlid. Et vältida liigset kuivust, kuivust või ärritust, peaksid kasutama õiget niisutavat kreemi.

Vältida liigset päikese käes viibimist: Päike võib kahjustada sinu nahka suurel määral. Seega, et vältida nahaärritusi või laike, peaksid vältima liigset päikese käes viibimist.

Kuidas saada vistrikest lahti?

Kui oled algse hooldusega hakkama saanud, siis võid alustada ka tõhusamaid meetodeid, mis aitavad vistrikust lahti saada. Siin on mõned meetodid, mida võid kaaluda:

Asendamatu teepuuõli

Teepuuõlil on tugevad antibakteriaalsed omadused, mis võivad aidata vähendada põletikku ja sobida ülitundlikule nahale. Seda õli saab osta tavalises apteegis. Kuid olge ettevaatlik, sest teepuuõli tõeliselt tugev lõhn, mida mitte kõik jaoks pole talutav.

Savi maskid

Saviga maskid võivad eemaldada liigset rasu ja mustust pooridest, pakkudes nahale sügavpuhastust. Samuti on savil rahustav toime ja on mõeldud vistrike ja kriimustuste leevendamiseks. Savi võib olla nii kuiv kui ka niiske. Eelistada tuleks kuiva savi, mis imab veelgi enam liigset rasu nahalt.

Õige toitumine

See võib tunduda lihtne, kuid see on tõhus meetod vistrike vähendamiseks. Üldiselt, mida rohkem soolast, magusat, õlist ja vürtsikat toitu tarbid, seda suurem on tõenäosus, et tekivad vistrikud. Seega tuleks vältida rasvaseid toiduaineid keskendudes rohkem tervislikele toiduainetele. Söö rohkem puu- ja köögivilju, täisteratooteid ja valgurohkeid toiduaineid.

Kokkuvõte:

Vistrikud on kõigile tuntud probleem. Kuid teades, kuidas vistrikud tekivad, kuidas neid ära tunda ja kasutades neid olulisi meetodeid ning õiget toitumist, võid sellest probleemist üle saada. Ära unusta õiget nahahooldust, mis on esimene samm kauni ja terve naha poole.