Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada tugiisikuks?

Kuidas saada tugiisikuks

Kas sulle meeldib abistada teisi ja sa tead, et saad nendes inimestes midagi erilist äratada? Kas oled valmis jagama oma aega ja energiat kellegi teise heaks? Kui need kirjeldused kirjeldavad sind, siis on sul kindlasti potentsiaal tugiisikuks saada. Siin on mõned sammud, kuidas saada tugiisikuks ja aidata neid, kes seda enim vajavad.

Mõistke, mida tugiisik tähendab

Enne kui otsustate, kas soovite saada tugiisikuks, on oluline mõista, mida see roll sisaldab. Tugiisik on keegi, kes pakub emotsionaalset ja praktilist tuge inimestele, kes seda vajavad. See võib hõlmata igapäevaelu tegevuste, näiteks poes käimise või arsti juurde mineku korraldamist, kuid võib ka hõlmata rohkem emotsionaalset tuge, nagu näiteks kuulamist ja rääkimist nende inimeste jaoks, keda saadate. Tugiisiku roll on olla kaaslaseks ja sõbraks, kui keegi teine seda kõige rohkem vajab, ning talle tähelepanu ja armastuse pakkumine.

Otsige koolitusprogrammi

Enne tugiisikuks saamist on oluline leida koolitusprogramm, mis pakub koolitajate poolt juhendamist ja toetust rolli mõistmiseks ja ettevalmistamiseks. Selles koolitusprogrammis osalemine aitab parandada teie arusaamist tugiisiku rollist ja aidata kaasa süsteemsete muutuste elluviimisele – sealhulgas teadmiste ja oskuste tõstmisele, paremale sidele ja sünergiavõime arendamisele tervishoiuteenuse osutajate, patsientide ja nende hooldajate vahel.

Tehke endale selgeks, millist abi te katate

Enne tugiisikuks saamist peate kindlaks määrama, millist abi tekatate. Oluline on kaaluda, millised oskused ja teadmised on sul juba olemas, ning millised abivajajad vajavad kõige rohkem tuge. Näiteks võite olla huvitatud eakate inimeste abistamisest, aidates neil igapäevaseid toiminguid sooritada, või võib teil olla huvi lapsevanemate aitamise vastu, kes vajavad abi oma laste hooldamisel. Kui teil on konkreetne huviala või oskused, mis sobivad konkreetsele tugiisiku tüübile, peaksite kindlasti nende valdkondade suhtes rohkem uurima.

Otsige organisatsioone, kes toetavad tugiisikute programmi

Tugiisikuks saamiseks on oluline leida organisatsioon, mis pakub tugiisikute programmi. Need organisatsioonid pakuvad sageli endiselt väljaõpet, erinevaid tugiisiku tegevusi ning muudavad seeläbi tugiisiku rolli ja kasulikkuse.

Lahenda logistika

Kui olete leidnud koolitusprogrammi, abi, mida pakute, ja organisatsiooni, kus saab aktiivselt osaleda, peate mõtlema ka praktilistele küsimustele. Millal saate osaleda koolitusprogrammides? Kui tihti teenuseid pakute? Kui palju aega saate selle töö jaoks eraldada? Need küsimused on olulised, et aidata teil mõista, kas võite tugiisikuks saamiseks sobida.

Kui olete koolitusprogrammi lõpetanud, valmis selgitama mida saate ajal ning packab pakkuda ja kindlaks teinud organismi mis pakub tuge tugiisikutele, siis olete valmis alustama. Tugiisikute roll võib olla rahuldust pakkuv ning tuleb tavaliselt rohkem teiselt kui endalt, kuid see võib olla ka väsitav ning vajada kannatlikkust ja empaatiavõimet oskuse austamiseks. Kui olete valmis sellega tegelema, võite olla kindel, et olete suureks toeks ja abiks neile, kes seda enim vajavad.

Veel.