Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada lahti helicobakterist?

Kuidas Saada Lahti Helicobakterist – Üksikasjalik Käsiraamat

Kas oled viimasel ajal kannatanud erinevate seedehäirete all, mis on tekitanud sulle ebamugavustunnet ja valu? Võib-olla on sul Helicobacter pylori bakter.

Helicobacter pylori, või H. pylori, on gramnegatiivne, spiralikujuline bakter, mis asub inimese maos ja peensooles. H. pylori nakatumine võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, kaasa arvatud mao ja peensoole haavandid, krooniline gastriit ja isegi maovähi riski suurenemine. Kui oled märganud mis tahes seedevaevusi, on tähtis teada, kuidas saada lahti Helicobacter pylori nakatumisest.

Selles artiklis saad teada, kuidas diagnoosida Helicobacter pylori, millised on selle sümptomid ja kuidas sellest lahti saada.

Diagnoosimine

Enne kui saad lahti Helicobacter pylorist, peab see diagnoositud olema. H. pylori testi saad teha oma tervishoiutöötaja juuresolu või saad osta apteekidest enese testimiseks mõeldud komplekte.

Koduseks testimiseks saadaval olevad testid on tavaliselt kas tundlikkuse, täpsuse või mugavuse poolest piiratud. Seepärast on kõige parem Helicobacter pylori diagnoosimiseks pöörduda arsti poole.

Kui vajate nõu Helicobacter pylori testimisega seoses, on oluline rääkida arsti, proviisori või apteekri abil.

Helicobacter pylori sümptomid

H. pyloril pole alati ilmseid sümptomeid, mistõttu see võib olla raske diagnoosida. Kui siiski on sümptomid, siis võivad need olla järgmised:

– Kõrvetised
– Kõhuvalu
– Iiveldus
– Oksendamine
– Kõhulahtisus
– Vähene isutus
– Kaalukaotus
– Veri väljaheites

Need sümptomid võivad nii varieeruda kui ka kombineeruda. Mõned inimesed ei pruugi üldse sümptomeid kogeda.

Kuidas saada lahti Helicobacter pylori?

Kui oled diagnoositud Helicobacter pyloriga, on oluline alustada ravi kohe, et vältida tõsiseid tüsistusi. Siin on mõned ravivõimalused:

Antibiootikumid

Antibiootikume võib võtta ainult arsti ettekirjutusel. Need võivad hävitada bakterid ja aidata vähendada või kõrvaldada Helicobacter pylori.

Kõige levinumad antibiootikumid, mida kasutatakse Helicobacter pylori raviks, on amoksitsilliin, klaritromütsiin ja metronidasool.

Prootonpumba inhibiitorid

Prootonpumba inhibiitorid on ravimid, mis vähendavad maohappe tootmist. Need võivad aidata vältida korduvaid haavandeid ja gastriiti.

Antatsiidid

Antatsiidid on ravimid, mis aitavad leevendada kõrvetisi ja seedehäireid, blokeerides maohappetootmist.

Hoolitse oma toitumise eest

Helicobacter pylori ravi kombineerimine tervisliku toitumisega võib suurendada ravi efektiivsust. Teadus on näidanud, et inimesed, kes söövad palju puuvilju, köögivilju, teraviljasaadusi ja piimatooteid, omavad väiksemat riski Helicobacter pylori nakatumiseks.

Alternatiivravi

Alternatiivsed ravimeetodid võivad aidata leevendada sümptomeid. Kurkumiin (kurkum), mett, piparmüntõli ja roheline tee sisaldavad antioksüdante, mis võivad aidata organismi toetada.

Järeldus

Helicobacter pylori toitumisega pärssimine ja efektiivse ravi alustamine võib aidata vabaneda selle bakteri poolt tekitatud seedehäiretest. Kui oled märganud mingeid sümptomeid, on tähtis pöörduda tervishoiuspetsialisti poole ja õigeaegselt ravi alustada. Järgides soovitusi tervisliku toitumise ja alternatiivsete meetodite kohta, võid saavutada edukamaid tulemusi ning paraneda kiiremini.

Kui oled diagnoositud Helicobacter pyloriga ja vajad abi ravivõimaluste leidmisel, konsulteerige kindlasti oma arstiga. Loodetavasti aitab see artikkel sind nutikamate valikute tegemisel ja tervisliku eluviisi säilitamisel.

Veel.