Nullkulu

Nullkulu

kuidas programmeerida?

“Kuidas Programmeerida” – Selles artiklis vaatleme me programmeerimist täpsemalt ja anname teile üksikasjaliku juhendi programmeerimise aluste kohta. Me näeme, et paljud inimesed leiavad programmeerimise keeruliseks ja tunduvad seda pigem müstilise kui loogilisena. Kuid tegelikult pole programmeerimine nii keeruline, kui võib tunduda esmapilgul. Läheme kohe selle juurde, kuidas asjaga alustada.

Programmeerimine: Mis see õigupoolest on?

Enne kui alustame, tuleks mõista, et programmeerimine on peamiselt arvutikeele kasutamine ettevõtete, serverite, veebilehtede ja rakenduste loomiseks ning nende töökorra järelevalvamiseks. Selleks võib vaja minna erinevaid programmeerimiskeeli ja -platvorme. Aga miks on programmeerimine tänapäeval nii populaarne? Millises valdkonnas seda kasutatakse?

Lühidalt öeldes on programmeerimine muutunud kaasaegse ühiskonna tugipostiks, kuna see on üks lihtsamaid viise andmete töötlemiseks ja talletamiseks ning loomaks uusi tehnoloogiaid, mis muudavad meie elu kergemaks ja mugavamaks. Näiteks paljud rakendused nagu Facebook, Gmail, Twitter, Instagram ja teised, funktsioneerivad tänu programmeerimisele.

Kuidas Programmeerimisega Alustada?

Kui olete huvitatud programmeerimisest, on mitu võimalust, kuidas alustada. Peamine võimalus on õppida veebipõhiste valikkursustega või osta programmeerimisraamatuid. Internetis on palju tasuta programmeerimisjuhendeid, mis on suurepärane võimalus alustamiseks.
Tasuliste kursuste kasuks räägib see, et õppematerjalid on tavaliselt kõrgema kvaliteediga ja te saate abi õpetajatelt ja teistelt programmeerijatelt. Kui soovite hakata programmeerijaks, peate valima oma huvi või karjäärivõimaluste aluseks oleva programmeerimiskeele.

Vali endale sobiv programmeerimiskeel

Erinevaid programmeerimiskeeli on palju, kuid mõned kõige populaarsemad on:

a. Python

Python on populaarne programmeerimiskeel, mis on suhteliselt lihtne õppida ning võimaldab kiiret ja lihtsat tarkvara arendamist. Selle keele kasutajad on näiteks Google, NASA, Dropbox, Instagram ja Zillow.

b. Java

Java on suure kiirusega ja tõhus programmeerimiskeel. Java kasutatakse laialdaselt serveripoolse tarkvara ja veebirakenduste loomiseks. See on üks populaarsemaid programmeerimiskeeli, mida ettevõtted kasutavad. Seda keelt kasutavad näiteks Uber, Linkedin, Amazon, Google ja teised.

c. Javascript

Javascript on veebipõhiste rakenduste loomiseks loodud programmeerimiskeel. Tavaliselt kasutatakse seda koos HTML ja CSS-ga. javascripti saate kasutada nii klient- kui ka serveripoolse tarkvara loomisel. Peamised kasutajad on näiteks Apple, Microsoft, Facebook, Linkedin ja teised.

Alustame kodeerimisega

Kui olete otsustanud programmeerimiskeele ja olete enda jaoks avastanud parima õppekursuse, siis peate mõtlema, kuidas alustada programmeerimist. Alustuseks saate teha lihtsaid harjutusi või mänge, et õppida, kuidas programmeerimiskeeles kodeerida. Samuti saate vaadata teiste programmeerijate koodiplokke ja proovida neid ise kirjutada. Lõppude lõpuks on parim lahendus kiire õppimise jaoks ise oma projektide loomine.

Kokkuvõte

Programmeerimine on tulevikutehnoloogia tõeline alustala. Need, kes soovivad saada programmeerijateks, peavad alustamiseks valima endale sobiva programmeerimiskeele ja leidma endale parima õppekursuse. Põhitõdede omandamine on lihtne ja teil on võimalus valmistada nišš oma karjäärile ning isegi panustada uue tehnoloogia loomisse, millega võib tulevikus kogu maailma muuta. Järgige neid näpunäiteid, et saada lähemalt programmeerimisest aru ja alustada ise kodeerimist!

Veel.