Nullkulu

Nullkulu

kuidas pihku peksta?

Kuidas Pihku Peksta – Kõik, Mida Sa Pead Teadma

Pihk on üks vanemaid karistusviise, mida kasutatakse nii laste kui ka täiskasvanute puhul karistamiseks. Seda meetodit on kritiseeritud paljude pedagoogide ja vanemate poolt, kuid samas on see väga populaarne meetod paljudes peredes üle maailma. Selles artiklis räägime kõigest, mida pead teadma pihu peksmisest – sellest, kuidas seda õigesti teha, millal seda kasutada ja millised on pihu peksmise tagajärjed.

Kuidas Pihku Peksta Õigesti?

Kui otsustad kasutada pihu peksmist karistusmeetodina, on väga oluline, et teed seda õigesti. Järgnevad sammud aitavad sul pihu peksmist õigesti teha.

Ära kasuta jõudu

See on väga oluline. Pihu peksmine ei tohiks olla füüsiline karistus, vaid pigem moraalne karistus. Kasutades liiga palju jõudu, võid oma lapsele liiga teha. Pihu peksmine peaks olema mõjus vaid moraalsel tasandil.

Räägi oma lapsega

Enne kui hakkad pihu peksma, peaksid rääkima oma lapsega sellest, miks pead seda tegema. Selgita oma lapsele, mis on tema käitumises valesti ja miks peab tema käitumist muutma. Nii saad teda paremini mõista ja ta võib su käskudest rohkem kinni pidada.

Selgita reegleid ja ootusi

Sinu laps peab teadma, millised on tema vabadused ja millised asjad talle lubatud ei ole. Seepärast on oluline selgitada talle oma reegleid ja ootusi ning mida sa ootad talt teatud olukordades.

Anna lapsele võimalus parandada käitumist

Kui oled oma lapse käitumises pettunud, anna talle võimalus end parandada. Selgita talle, mida ta valesti tegi ning kuidas ta saaks asju teisiti teha. Ühtlasi räägi talle ka sellest, mida ootad tema uuest käitumisest.

Peksi pihku vaid sel ajal, kui see on hädavajalik

Pihu peksmist tuleks kasutada vaid äärmuslikus olukorras, kui laps on korduvalt teinud asju, mis on vastuolus sinu reeglitega. Ära kasuta seda meetodit tavaliste karistusvõtete alternatiivina.

Kas Pihu Peksmine On Tõeline Karistusmeetod?

Kui arvad, et pihu peksmine on ainus karistusmeetod, mida saad kasutada, siis eksid. On olemas veel mitmeid karistusmeetodeid, mida saad kasutada, nagu näiteks karistuste kadumise meetod või karistusaja meetod.

Kuid sõltumata sellest, millist karistusmeetodit kasutad, on väga oluline, et kasutad seda õigesti ja eesmärgipäraselt. Karistusmeetodid peaksid olema kasulikud ja pikaajalised, et saavutada positiivne mõju lapse käitumisele.

Millised On Pihu Peksmissed Tagajärjed?

Kuigi pihu peksmist peetakse vanemate poolt üheks kõige tõhusamaks karistuseks, on sellega kaasnevad tagajärjed siiski väga tõsised. Paljud teadlased on tõestanud, et pihu peksmine võib põhjustada lapse käitumisega seotud probleeme, nagu näiteks agressiivsus, depressioon, ärevus, madal enesehinnang ja palju muud.

Seepärast on väga oluline, et vältid pihu peksmist kui võimalik. Kui siiski otsustad seda kasutada, enne pihu peksmist, tuleks hoolikalt kaaluda kõiki alternatiive. Kasutades muid karistusmeetodeid, nagu näiteks ajatamismeetod, võite saavutada sama tulemuse ilma negatiivsete tagajärgedeta.

Kokkuvõtteks

Pihu peksmist tuleks kasutada vaid viimase võimalusena ja äärmuslikus olukorras. Oluline on rääkida oma lapsega, selgitada talle reegleid ja ootusi ning anda talle võimalus parandada oma käitumist. Kuid sõltumata sellest, millist karistusmeetodit kasutad, on väga oluline, et kasutad seda õigesti ja lapse heaolu silmas pidades.

Veel.