Nullkulu

Nullkulu

kuidas parkida kesklinnas?

Kuidas parkida kesklinnas: nipid ja trikid, mida peaksid teadma

Kui külastad Tallinna kõige populaarsemaid piirkondi, nagu näiteks vanalinn, Kalamaja ja Kesklinn, võib parkimine olla paras peavalu. Tõenäoliselt oled sattunud olukorda, kus otsid parkimiskohta tundide kaupa või pead tasuma kõrge parkimistasu. Selles artiklis jagamegi Sinuga mõningaid praktilisi nippe, kuidas kesklinnas parkimisega hakkama saada.

Leia tasuta parkimiskoht – kui võimalik

Esimene samm, mida tasub teha, on leida tasuta parkimiskoht lähedal asuvates naabruskondades. Näiteks Kalamajas võib leida parkimiskohti, mis asuvad Vanalinna väravate lähedal. Mõnede ebatavaliste kohtade leidmine võib võtta veidi aega, kuid nii saad säästa raha ja vältida ummikuid Kesklinnas, mis on raskemini ligipääsetavad.

Vali targalt parkimismaja

Kesklinnas on palju parkimismaju, mida saab kasutada, kuid mõned hinnad võivad olla mõnevõrra kõrgemad. Tasub teada, et mõned parkimismajad pakuvad hinnaalandust hotellikülalistele või kliendikaardi omanikele. Enne parkimismaja valimist tasub otsida internetist tõelist tagasisidet teistelt klientidelt. Hea valik võib olla ka otsida parkimismajasid, mis asuvad väljaspool kesklinna, kuid lähedal asuvad kergejõustikuhallid ja büroohooned.

Ole teadlik parkimispiirangutest ja -tasudest

Kui parkimiskohaks ole validud avalik tänav, siis enne parkimist tasub otsida infot kindlate parkimispiirangute kohta. Näiteks on mõnes piirkonnas piiratud parkimisaeg või on vaja maksta parkimistasu teatud tundidel. Kui sul on plaanis pikemalt parkida, siis tasub parkimisfirma veebilehelt või infostendi ulatuses teada saada, milliseid parkimistasusid nad pakuvad.

Kasuta mobiiltelefoni rakendusi parkimiseks

Kõige uuem trend on mobiiltelefoni rakenduste kasutamine parkimiseks. Rakendused võimaldavad parkida kiirelt ja mugavalt. Sa pead vaid telefoni avama ja sisestama vastava ala koodi ning oma sõiduki registreerimisnumbri. Rakendused võimaldavad ka tasuda parkimistasud, seega Sul ei ole vaja käia parkimisautomaadi juures. Soovitame juba eelnevalt tutvuda rakenduste juhistega.

Ole teadlik alternatiivsetest parkimisvõimalustest

Lisaks parkimismajadele ja avalikele parklatele on võimalik parkida ka hotellide juures, kaubanduskeskustes, kontoriparkides jne. Mõned neist võivad olla tasuta, teised aga nõuavad tasu. Tasub leida infot erinevatest alternatiivsetest parkimisvõimalustest, võrrelda hindu ja valida parim parkimiskoht.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kesklinnas parkimine võib olla keeruline, kuid õigete valikute tegemisel võid säästa nii aega kui ka raha. Alati tasub olla teadlik erinevatest parkimisvõimalustest ja otseteedest, mida kohalikud kasutavad. Loodame, et selle artikli nõuanded aitasid Sul mugavamalt kesklinnas hakkama saada!