Nullkulu

Nullkulu

kuidas panna tapeeti?

Kuidas panna tapeeti

Tapeetimine on kodude ja kaubanduslike ruumide sisekujunduse kõige silmatorkavam ja kasutatavam viis. Hea tapeet ei ole ainult esteetiliselt ilus, vaid see suudab muuta sinu ruumi ka hubasemaks ja mugavamaks paigaks. Kuidas aga saada kõige paremat tulemust oma tapeetimise projektist? Siin on mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad teil alustada.

Ettevalmistus

Vali tapeet, mida te soovite oma kodus kasutada. Tapeedi valides peate arvestama ka punkte nagu stiil, värv, tekstuur, mustrid, pinnaviimistlus, niiskuskindlus jne. Kui teil on küsimusi tapeedi valimise kohta, on alati parim pöörduda spetsialisti poole.

Enne tapeedi paigaldamist on oluline valmistada seina ette tapeetimiseks. Ettevalmistamisel on mõned sammud, mida peate järgima. Kõigepealt peate seina puhastama kõikidest eelnevatest tapeedijääkidest, liimijääkidest, mustusest ja rasvast. Vajadusel peske seina seebi ja veega ja laske seinal täielikult kuivada.

Järgmises etapis tuleb kruntida seina enne tapeetimist. Kruntimisega katame seina poorid ja ühtlustame pinna. Kruntimine aitab ka tapeedil paremini seinal kinni hoida. Kruntimine võib tunduda aeganõudev, kuid see on oluline samm raputatava tulemuse saavutamiseks.

Tapeedi lõikamine

Tapeedjärjehoidja kaalumisel on oluline mõõta seinad täpsemalt. Mõõtke seina kõrgus ja laius ning korrake seda protsessi erinevate seinte puhul. Kuna seinad võivad erineda tõelisest sirgusest, mõõtke kõrgeimast punktist põrandalt laele ja kasutage seda kõrgusteline mõõdukaitse et võimalikult täpselt tapeedilõiked ära võtta.

Tapeedi muster peab jooksma läbi ruumi, seega peate kasutama tapeedi mustriga kokkusobivat skeemi. Põrandast kuni lagi asetage kleeplint, kusjuures alumine serv ripub umbes 5cm põrandalt. Kuna mõned tapeedid võib olla raskem töötada, paluge abi, kui seda vajate.

Tapeedi seina paigaldamine

Tapeedile liimimine peab toimuma kohe pärast lõikamist. Liimi tuleks kanda tagaküljele seebipesu või pahtlilabidaga umbes 1/2 tolli alla ja ülesse serva. Laske liimil vähemalt viis minutit seista, et see saaks enne seina paigaldamist “aktiveeruda”.

Seina või nurga kohale, millest soovite alustada, libistage tapeediplaaster õrnalt seina vastu. Tugiulatusena kasutage spaatlit ja pingutage tapeedi seinale tervikuna või muljumapedal. Eemaldage õrnalt kontaktplast, mis kinnitab teie tapeedi seinale.

Ühendage sein, millele te juba oma tapeedi kinnitasite, järgmine seinaosa sama protsessi kaudu. Jätkake, kuni kogu ruum on kaetud. Pärast tapeedi seina kinnitamist laske niiskusel enne pistikupesa või katikute paigaldamist kinnituda.

Lõppsõna

Tapeetimine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess, aga kui seda õigesti teha, kaunistub see kindlasti teie kodu ning muudab selle hubasemaks ja mugavamaks kohaks elamiseks. Kasutage neid näpunäiteid, et tagada oma tapeediprojekti edukas tulemus. Kohe tegema asudes olete meistrimees.

Veel.