Nullkulu

Nullkulu

kuidas päikesepaneelid töötavad?

Kuidas päikesepaneelid töötavad

Päikesepaneelid on järjest populaarsemaks muutunud ning üha rohkem inimesi otsustab nende kasuks oma kodu tootmise jaoks. Kuid kuidas päikesepaneelid tegelikult töötavad? Selles artiklis selgitame seda üksikasjalikult ning räägime ka sellest, kuidas päikesepaneelide kasutamine aitab kaasa nii planeedi kui ka teie isiklike rahaliste vajaduste säästmisele.

Esmalt räägime pisut päikeseenergia tootmise ajaloost ja sellest, kuidas paneelide tehnoloogia on ajas arenenud. Keskendume siinkohal aga peamiselt kaasaegsetele päikesepaneelidele, sest just neid kasutatakse kõige sagedamini tänapäevases tehnoloogias.

Soojusenergia muundamine elektriks

Päikesepaneelid töötavad neid läbivate päikesekiirte abil, kus seejärel muundavad nad need soojusenergiaks. Need fotonid, mis paneelidele langevad, loovad elektroni ja aukude sees oleva laine pinna. Seda nähtust nimetatakse väljumiseks.

Kui päikesekiir jõuab paneelidele, siis tõmbab see elektronid mingitesse fondidesse teatud kohtades, kus nad saavad paneelide sees vabalt liikuda. Elektronid liiguvad läbi paneelide, kuni nad kohtavad aukusid, kus need igaveseks kinni jäävad, mistõttu tekivad vooluringid, mis võimaldavad elektrivoolu läbida ahelat.

Paneelid ise koosnevad suurest hulgast päikeserakkudest, mis kõik on vaakumist eraldatud ning eraldatud õhkkonnast, et paremini toimida. Need paneelid toodavad võimsust huvitaval kombel. Nende võimsuse arvutamiseks korrutatakse kogu paneeli pindala vattides ruutmeetrites päikesevalguse soojatumisteguriga, mis viitab sellele, kui palju võimsust suudab päikesevalgus toota ühe ruutmeetri kohta.

Päikeseenergia salvestamine

Kui paneele paigutatakse hoonetele, siis tuleb rippuvat energiat koguda ning siis salvestada. Selle jaoks kasutatakse tavaliselt akusid, kunagi ka moodne lahendus on päikeseenergia salvestavad seadmed, mis suudavad päevas kogutud energia öösel taas kasutusele võtta.

Aku võimsus on tavaliselt seotud selle suurusega. Mida suurem on aku, seda enam päikesepaneelid salvestatud energiat võivad pidada. Kui paneele on aga rohkem, siis võib akude kogus järjest kasvada.

Planeedi säästmine

Päikeseenergia kasutamine aitab säästa planeeti, kuna see on puhast energiaallikas. Lisaks sellele kulub paneelide tootmisel vähem energiat kui võrmsitel, mistõttu on siin ka energiasäästu.

Raha säästmine

Päiksepaienelid on ka rahalisest aspektist kasulikud. Kuna päikeseenergia on tasuta, siis paneele kasutades väheneb teie elektriarve oluliselt. Samuti võivad päikesepaneelid ära tasuda iseenda investeerimise kulud mõne aasta jooksul.

Kokkuvõte

Päikesepaneelide kasutamine on tulevikku suunatud, keskkonnasäästlik ja rahaliselt kasulik. Kui olete huvitatud oma kodu paneele paigaldamisest, siis on eriti oluline õppida, kuidas päikesepaneelid töötavad. Oluline on mõista, et päikesepaneelid on tänapäeval turvalised ning tõhusad ning suudavad salvestada piisavalt energiat, et saaksite oma kodu varustada kõigi vajalike vidinatega.

Veel.