Nullkulu

Nullkulu

kuidas paastuda?

Kuidas paastuda – tõhus viis keha ja vaimu tervendamiseks

Paastumine on vanade traditsioonidega tervislik eluviis, mis aitab kehal terveneda ning vaimu rikkamaks muuta. Paljud inimesed on kinnitanud, et paastumine on aidanud neil kaotada üleliigset kaalu, parandada seedimist, tõsta energiataset ja isegi ravida mitmeid haigusi. Kuidas paastuda? Selles artiklis räägin meile kõigile, kes soovivad oma tervist parandada või kaotada kaalu, kuidas paastuda ja sellest kõige rohkem kasu saada.

Mis on paast?

Paast on ajutine seisund, kus loobutakse toidu tarbimisest või piiratakse seda väga olulisel määral. Tavaliselt kestab paastumine paar päeva kuni mitu nädalat. Selle ajal võib tarbida vaid vett, teed või muid vedelikke, mis ei sisalda kaloreid. Mõned inimesed minnakse mõnikord kaugemale ning kasutavad paastumist vaimse praktika osana. Sellisel juhul võib paastuda veelgi pikema aja, näiteks mitu kuud või isegi aastaid.

Kuidas paastuda?

Oluline on alustada paastumist aeglaselt ja järk-järgult, et anda kehale aega vähem toidul hakkama saada. Enne paastumise alustamist on hea konsulteerida oma arsti või toitumisspetsialistiga. Siiski on oluline meeles pidada, et paastumine pole alati kõigile sobiv. Seega tuleks alustada lühemate paastudega paar korda nädalas ning pikendada paastuperioodi järk-järgult. Kui oled algaja, on hea proovida alguses 16-tunnist paastu, nii et sööd viimase toidukorra hiljemalt kell 20:00 õhtul ning hommikusööki alustad kell 12:00 päeval.

Mida süüa enne ja pärast paastu?

Paastumise eelõhtul tuleks süüa kerge eine, mis on valmistatud värskest ja tervislikust toorainest. Enne paastumise alustamist võib juua mõned tassid taimeteed, mis aitavad organismi rahustada ja valmistuda paastuks. Pärast paastumise lõpetamist on oluline alustada aeglaselt ja kergelt. Alusta väikseimate toidukogustega, mis sisaldavad rikkalikult toitaineid, nagu toored puu- ja köögiviljad, kergelt keedetud teraviljad või erinevat tüüpi keedetud supid.

Millised on paastumise tervislikud eelised?

Paastumine on muu hulgas kasulik südame tervisele, insuliini tundlikkuse parandamisele ja vähktõve riski vähendamisele. Lisaks suurendab paastumine immuunsust ja on seega võimas relv paljude terviseprobleemide vastu võitlemisel. Näiteks tõstab paastumine keha antioksüdantide taset, mis kaitseb vabade radikaalide kahjustava toime eest. Samuti vähendab paastumine põletikke, mis omakorda aitab ennetada erinevaid terviseprobleeme.

Kokkuvõte

Paastumine on suurepärane viis keha ja vaimu tervendamiseks. Kuid selle kasutamine nõuab ennekõike järkjärgulist lähenemist ning arsti või toitumisspetsialistiga konsulteerimist, et tagada sobivus. Oluline on ka paastumise lõpetamine, mis peaks olema sama järkjärguline kui paastumise algus, et keha saaks taas harjuda toiduga. Kuid paastumise kasutamine võib tuua kaasa palju tervislikke eeliseid, nagu insuliinitundlikkuse parandamine, südame tervise kaitse ning isegi vähktõve riski vähendamine. Kasutage paastumist oma tervise parandamisel ning ärge unustage, et see nõuab pühendumist ja järjepidevust.

Veel.